Niejedna osoba uważa, że za dobre auto trzeba słono zapłacić. Rzeczywistość bywa jednak inna. Rynek pozwala nabyć pojazd wysokiej jakości w korzystnej cenie. Oczywiście, aby przeprowadzić tak udany zakup, należy się do niego odpowiednio przygotować. Zapraszamy ? zrób to razem z nami!
Czego oczekujesz?
Jeszcze przed przystąpieniem do poszukiwań auta warto ustalić swoje wymagania. Jeśli wiesz, jakiego pojazdu potrzebujesz, znacznie łatwiej go znajdziesz. Mając na uwadze swoje oczekiwania, zacznij przeglądać oferty. W ten sposób poznasz realia rynku i dowiesz się, ile będziesz musiał zapłacić za dane auto. Przyjrzyj się parametrom przeglądanych modeli. Być może już na tym etapie poszukiwań okaże się, że samochód, którego potrzebujesz, wcale nie musi być drogi.
Szybka utrata wartości
Wiele modeli samochodów używanych traci na wartości szczególnie szybko. Niektóre auta potrafią potanieć nawet o 50% w ciągu 3 lat. Miłośnicy motoryzacji niejednokrotnie wykorzystują ten fakt, udając się na zakupy. W końcu wybierając 3-letnie auto, otrzymujesz egzemplarz, który wciąż pachnie nowością. Dlatego przed przystąpieniem do poszukiwań warto zebrać listę szczególnie opłacalnych modeli używanych. Utratę wartości należy mieć jednak na uwadze, także decydując się na nowy samochód. Jeśli zależy Ci na oszczędności, z pewnością wolałbyś uniknąć zakupu auta, które potanieje w zawrotnym tempie. Bez wątpienia warto inwestować w auta utrzymujące długo swoją cenę. Umożliwia to odsprzedanie posiadanego egzemplarza za atrakcyjną kwotę pomimo upływającego czasu.
Leasing
Na rynku nie brakuje rozwiązań, które czynią zakup auta bardziej przystępnym. Warto zwrócić szczególną uwagę na leasing oraz pokrewne rozwiązania. Leasing uchodzi za najkorzystniejszą formę finansowania inwestycji w pojazd. Po uiszczeniu wkładu własnego klient spłaca wygodne raty, na których ilość oraz wysokość ma realny wpływ.
Należy pamiętać, że klasyczny leasing jest skierowany wyłącznie do przedsiębiorców. Co godne uwagi, prawo przewiduje znaczące ulgi dla właścicieli firm wybierających tę formę finansowania. Niektórzy przedsiębiorcy mogą odliczyć nawet 100% wysokości rat oraz wydatków na eksploatację pojazdu od stawki VAT. Każdy przypadek rządzi się jednak własnymi prawami. Przed podjęciem wiążących decyzji warto dowiedzieć się, jaki system rozliczeń będzie obowiązywał Ciebie.
Kiedy warto zapłacić więcej?
Oczywiście nie zawsze opłaca się oszczędzać na zakupie auta. Jeśli w określonych widełkach cenowych nie możesz znaleźć zadbanego egzemplarza, warto zastanowić się nad zwiększeniem budżetu. Nie zapominaj, że ukryte wady i zaniedbane usterki wcześniej czy później uszczuplą Twój portfel. Zdarza się, że koszty eksploatacji auta w ciągu kilku miesięcy przerastają cenę, za jaką zostało nabyte! Jeśli chcesz uniknąć tak nietrafionych inwestycji, zastosuj się do wskazówek z tego artykułu. Poza tym korzystaj z godnych zaufania serwisów ogłoszeniowych, takich jak https://otomotoklik.pl/. Przy odrobinie cierpliwości wkrótce znajdziesz samochód, które spełni wszystkie Twoje wymagania. Życzymy powodzenia w zakupach!