Zakup nowego samochodu za gotówkę byłby wydatkiem rzędu nawet do kilkuset tysięcy złotych. Na tak duże obciążenie finansowe nie mogą sobie pozwolić nawet więksi przedsiębiorcy. Jak zatem pokryć koszty zakupu pojazdu do firmowej floty? Alternatywą dla wielu firm jest leasing. Sprawdź, dlaczego to rozsądne rozwiązanie i kto powinien skorzystać z takiej oferty finansowania.
Spis treści
- 1 Nowe samochody w 2024 roku ? jakie modele warto wybrać do firmowej floty?
- 2 Leasing nowego auta ? operacyjny czy finansowy?
- 3 Jak wybierać nowe samochody do firmowej floty w 2024 roku?
- 4 Co wpływa na koszt leasingu nowego auta?
- 5 Leasing nowych pojazdów z oferty mAuto ? jakie korzyści ma przedsiębiorca?
Nowe samochody w 2024 roku ? jakie modele warto wybrać do firmowej floty?
Jeśli chcesz uzupełnić flotę pojazdów w swojej firmie lub stworzyć całkowicie nowe zaplecze samochodowe dla pracowników, koniecznie stawiaj na sprawdzone i polecane modele aut. W 2024 roku ciekawym wyborem są na pewno auta marki Volvo, Nissan oraz Audi. Na rynku pojawiło się wiele ciekawych wersji modelowych i wyposażeniowych, które idealnie nadają się do użytku w przedsiębiorstwie.
Na etapie poszukiwania nowego samochodu do floty przedsiębiorstwa, weź pod uwagę możliwość zakupu Opla Astry albo Volvo SC 40. To auta, które są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców.
Leasing nowego auta ? operacyjny czy finansowy?
Decydując się na zakup nowego pojazdu do firmowej floty, możesz wziąć pod uwagę dwie opcje.
Pierwsza to klasyczny leasing operacyjny, czyli najpopularniejsza forma finansowania zakupu aut firmowych. Tutaj właścicielem pojazdu pozostaje bank, a więc leasingobiorca może tylko uwzględnić ratę leasingu w miesięcznych kosztach uzyskania przychodu.
W ramach leasingu finansowego można włączyć kupiony i finansowany pojazd do majątku przedsiębiorstwa, a dodatkowo firma ma możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych. To podstawowe różnice pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym.
Jak wybierać nowe samochody do firmowej floty w 2024 roku?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie konkretnego modelu auta celem uzupełnienia firmowej floty zwróć uwagę na kilka aspektów, nawet jeśli pojazd jest zupełnie nowy. Najważniejsze to:
- parametry techniczne auta,
- rodzaj nadwozia,
- ładowność bagażnika i liczba miejsc ? to kluczowe, jeśli auto będzie wykorzystywane w firmie do dostaw towaru,
- rodzaj paliwa, np. benzyna, diesel, hybryda albo auto w 100% elektryczne.
Na etapie poszukiwania idealnego auta do uzupełnienia firmowej floty trzeba brać pod uwagę przede wszystkim praktyczność użytkowania danego modelu, a także koszty jego eksploatacji. Obecnie warto inwestować w auta hybrydowe lub elektryczne, które są wyjątkowo oszczędne, ale także ekologiczne.
Co wpływa na koszt leasingu nowego auta?
Rozróżniamy co najmniej kilka czynników, które mogą rzutować na całkowite koszty leasingu. Podstawowe parametry to:
- oprocentowanie ? jego wysokość i rodzaj,
- wysokość wpłaty wstępnej i wykupu resztkowego,
- wartość pojazdu w dniu podpisania umowy leasingowej,
- czas trwania leasingu.
Jeszcze przed podpisaniem umowy leasingu i przed odbiorem auta warto dwa razy przeanalizować warunki, które są nam proponowane. Tylko wtedy zyskasz pewność, że wybrana przez Ciebie oferta leasingu na nowe auto jest naprawdę korzystna.
Leasing nowych pojazdów z oferty mAuto ? jakie korzyści ma przedsiębiorca?
Jeśli zdecydujesz się na leasing nowego auta z oferty mAuto, zyskasz przede wszystkim: gwarancję sprawności wybranego pojazdu, wiele modeli aut dostępnych od ręki, pakiet usług dodatkowych, a także niższe koszty eksploatacji firmowej floty pojazdów. Ten ostatni czynnik jest mocno odczuwalny wtedy, kiedy zamówimy w mAuto auto hybrydowe i elektryczne, które są wyjątkowo tanie w eksploatacji.