Iście jesienno-zimowa temperatura oraz niesprzyjająca, panująca za oknem aura sprawiają, że wykonywanie na zewnątrz zabiegów pielęgnacyjnych mających na celu poprawę wyglądu Twojego auta zupełnie nie wchodzą w grę (i to nie tylko dlatego, że mogłoby się to skończyć przeziębieniem)? Na szczęście istnieje alternatywne rozwiązanie, jakim jest mycie samochodu w garażu. W jakie akcesoria warto jest się zabezpieczyć planując mycie ukochanych czterech kółek w takich warunkach i do których zasad dobrze jest się stosować mając na względzie powodzenie całej akcji? Wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.
Spis treści
Zanim przystąpisz do mycia samochodu…
Powinieneś przede wszystkim zidentyfikować swojego „wroga”, czyli najprościej mówiąc przyjrzeć się dokładnie wszystkim zabrudzeniom widocznym na elementach karoserii, szybach czy też lampach samochodowych. Gdy etap wstępnego rozpoznania masz już za sobą, wówczas możesz przejść do kompletowania zestawu niezbędnych akcesoriów oraz specjalistycznych środków, które pomogą uporać Ci się z nawet najbardziej opornymi zabrudzeniami (takimi jak choćby ślady po owadach na przedniej szybie). Wbrew powszechnie krążącym, mylnym opiniom sama woda tutaj nie wystarczy, co z pewnością zdążyłeś już zauważyć odwiedzając jedną z licznie dostępnych myjni samochodowych…
W jakie akcesoria oraz profesjonalne kosmetyki warto zainwestować?
Jeśli zależy Ci na efekcie WOW (a wierzymy, że tak właśnie jest), to oprócz tak podstawowych rzeczy, jak choćby gąbka (która w porównaniu ze szczotką ma znacznie delikatniejszą strukturę i tym samym nie rysuje dodatkowo lakieru), wiadro na wodę z separatorem, czy też rękawica z mikrofibry, powinieneś zakupić także m.in.:
- pady polerskie, dzięki którym karoseria Twojego auta będzie niemal oślepiała blaskiem;
- niezastąpione przy usuwaniu kurzu pędzelki detailingowe;
- charakteryzującą się subtelnym tarciem szczotkę do mycia auta z naturalnego włosia bądź gąbkę teleskopową niezastąpioną przy myciu większych aut,
- pianownicę;
- skoncentrowany szampon do mycia auta;
- profesjonalny środek do czyszczenia lakieru;
- odtłuszczacz lakieru;
- deironizujący preparat do czyszczenia felg oraz niezawodny cleaner do opon i elementów gumowych;
- quick detailer z dodatkiem kwarcu, który stworzy na karoserii niewidoczną powłokę ochronną odznaczającą się wysoką hydrofobowością;
- płyn do mycia szyb i szkła;
Z pewnością zastanawiasz się teraz, gdzie szukać tego typu kosmetyków? Śpieszymy z odpowiedzią! Wszystkie wspomniane, specjalistyczne środki (oraz dużo więcej innych propozycji) już teraz możesz znaleźć w bogatej ofercie sklepu online www.detailingowo.pl. który wśród miłośników czterech kółek cieszy się nieposzkalowaną opinią, a wszystko to dzięki wysokiej jakości oferowanych produktów, korzystnym cenom oraz wieloletniemu doświadczeniu.
Myjesz auto w garażu? Nie zapomnij o odpowiedniej ochronie!
I nie mamy tutaj bynajmniej na myśli ochrony osobistej, choć ta jest oczywiście równie ważna, gdyż niektóre preparaty mają w swoim składzie silne, chemiczne substancje. Tym razem chodzi jednak o zabezpieczenie garażu przed ewentualnymi konsekwencjami Twoich działań
Jeszcze przed przystąpieniem do mycia samochodu zwróć szczególną uwagę na pokrycie podłogi folią ochronną, którą znajdziesz w każdym sklepie budowlanym. Dzięki temu nawet najbardziej dynamiczne usuwanie zabrudzeń nie poskutkuje powstaniem trudnych do usunięcia z jej powierzchni osadów oraz/lub trwałych uszkodzeń powstałych np. na skutek bardzo dużego zawilgocenia.
Decydując się na mycie auta we własnym, przydomowym garażu pamiętaj też o ścianach – niezależnie od tego czy są one pokryte specjalną farbą, czy też wydawać by się mogło niezniszczalnymi płytkami ściennymi, w każdym przypadku dobrze jest działać w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć„. Jeżeli więc tylko masz taką możliwość, to koniecznie zainwestuj w plandeki na wymiar, które dzięki swojej grubszej strukturze przez wielu, całkiem zresztą słusznie, uważane są za niezniszczalne i niezastąpione podczas wykonywania rozmaitych zabiegów, takich jak choćby właśnie mycia samochodu profesjonalnymi kosmetykami. Rolę alternatywnego rozwiązania mogą pełnić tutaj wielkoformatowe drewniane deski lub płyty z tworzywa sztucznego prowizorycznie przytwierdzone do wewnętrznych ścian garażu.