Zatrzaśnięte kluczyki w aucie? Nie wpadaj w panikę, pomożemy!

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie? Nie wpadaj w panikę, pomożemy!

Nieszczęśliwe wypadki mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej ostrożnym kierowcom. Ich występowanie ma miejsce nie tylko na ruchliwej ulicy, ale także na parkingu. Człowiek nie jest istotą nieomylną, dlatego warto zorientować się co należy zrobić w wypadku zatrzaśnięcia w samochodzie kluczyków, aby nie panikować.

Pokusa dla złodzieja

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, by nawet na chwilę nie zostawiać samochodu bez opieki. Auto z kluczykami pozostawionymi w stacyjce jest idealnym łupem dla złodzieja, a ubezpieczyciele mogą nie wypłacić odszkodowania bez okazania im kluczyków pojazdu.

Rozsądek to podstawa

Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to wybicie okna młotkiem. Jest to jakieś rozwiązanie, ale wiąże się ono z późniejszymi kosztami wstawienia nowej szyby. Traktujmy to rozwiązanie jako konieczność w przypadku, gdy bardzo nam się spieszy, albo natychmiast musimy dostać się do samochodu. Najlepiej rozbić przednią szybę od strony pasażera, gdyż przednie szyby są częściej wymieniane, co za tym idzie-łatwo dostępne. Zupełnie odwrotnie ma się sprawa z małymi, trójkątnymi szybkami. Prawdopodobnie roztargniony kierowca będzie chciał za wszelka cenę uniknąć ponoszenia jakichkolwiek kosztów za swoją nierozwagę. Działając jednak na własną rękę, spowoduje tylko dodatkowe szkody. Warto w takich sytuacjach zachować zdrowy rozsądek i zaufać grupie ekspertów.

Odzyskanie kluczyków

Szanse na odzyskanie kluczyków jak najmniejszym kosztem są zależne od modelu i rocznika naszego samochodu. Podczas, gdy kiedyś można było odpowiednio podważyć drzwi auta kołkiem, obecnie produkowane pojazdy są swego rodzaju twierdzą, zabezpieczającą przed złodziejami. Kluczyki można dorobić na podstawie zamka lub nawet zdjęcia kluczyków, następnie trzeba zastosować odpowiednie kody, by dobrze je zaprogramować.

Potrzebni specjaliści

Wielu kierowcom może wydawać się, że rozpracowania zamków jest tak proste jak w przypadku dobrego filmu sensacyjnego. W efekcie jednak można jedynie zepsuć zamek i narazić się na większe koszty. Z resztą, gdyby dostęp do zamkniętego samochodu był łatwy, nikt nie trzymałby go na ulicy. W każdej sytuacji, również w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków, możemy liczyć na grupę wykwalifikowanych specjalistów, których pomoc daje największa gwarancję skuteczności. Dodatkowa zaletą firmy 3S-Serwis w Katowicach jest ich całodobowa działalność. Koszt usługi zależy od modelu samochodu oraz odległości w jakiej znajduje się samochód od firmy.

Nie warto natomiast ufać dobrym radom zbiorowiska, które zgromadziło się wokół zatrzaśniętego samochodu. Są to zwykli przechodnie, którzy prawdopodobnie wyciągną z kieszeni scyzoryki albo śrubokręty, dzięki którym uszkodzą zamki w pojeździe. Nie musimy się o to martwić jeśli skorzystamy z usług firm ślusarskich. W przypadku 3S-Serwis możemy również liczyć na usługi związane z montażem, wymianą lub naprawą zamków w samochodach jak i w drzwiach do domu czy mieszkania.