Zakup nowej turbosprężarki czy regeneracja uszkodzonej?

Przed takim wyborem stanął niejeden posiadacz auta z turbodoładowaniem. Zastanawiać się można, co rzeczywiście jest lepsze i bardziej opłacalne. W przypadku awarii turbo, można zakupić nową turbosprężarkę bądź zregenerować uszkodzoną. Ewentualnie można też pokusić się o zakup używanej turbosprężarki, ale raczej mało jest zwolenników takiego rozwiązania.

Spróbujmy podsumować plusy zakupu nowej turbiny. Z pewnością zaletą tego wyboru jest pewność, że zakupiliśmy element zgodny z wymaganiami producenta, a także fakt, że turbosprężarka jest w pełni sprawna i nowa. Jeśli chodzi o minusy tej opcji, to na pewno należeć do nich będzie wysoka cena, jaką zapłacimy za nową turbinę. Okazać się może również tak, że po zakupie nowej turbosprężarki ponownie wystąpią problemy z autem, a to za sprawą tego, że przyczyna uszkodzenia turbiny nie wynika z jej eksploatacji, a ma swe źródło w innym układzie. Wówczas okaże się, że zakup nowej turbosprężarki nie był najlepszym wyborem.

Regeneracja turbosprężarki jest rozwiązaniem dość często polecanym przez mechaników i specjalistów w tej dziedzinie. Swoje zdanie argumentują przede wszystkim tym, iż po naprawie parametry turbiny są takie same, jak w przypadku nowej. Ważny jest też fakt, że za regenerację zapłacimy dużo mniej niż za zakup nowej turbosprężarki. Z kolei ten argument dość często przytaczany jest przez kierowców. Inną ważną kwestią ? przemawiającą na korzyść regeneracji ? jest fakt, że w danym serwisie mogą ocenić, co było przyczyną awarii turbiny oraz zasugerować, co jeszcze należałoby wymienić bądź naprawić w aucie. Jedynym minusem naprawy turbo jest to, iż w przypadku doszczętnego zniszczenia turbiny okazać się może, że bardziej opłacalny będzie zakup nowej turbosprężarki.

Jeśli zdecydujemy się na regenerację turbiny, to bardzo ważne jest, abyśmy wybrali profesjonalny i doświadczony warsztat. Nie każdy mechanik jest w stanie poprawnie i skutecznie przeprowadzić regenerację turbosprężarki. Aby wykonać naprawę turbo, należy dysponować specjalistycznym sprzętem i odpowiednimi umiejętnościami. Więcej informacji na temat procesu regeneracji turbosprężarek znajduje się na stronie: proces regeneracji turbosprężarek.