Zainwestuj w swoją firmę dobrze – wybierz odpowiedni samochód.

141441091942712600
Posiadając własną działalność gospodarczą, trzeba liczyć się z kosztami, które trzeba zainwestować w jej rozwój. Jednym z takich wydatków jest kupno samochodu na własną działalność gospodarcza. Mnóstwo jest ofert na rynku samochodowym, więc wybór takiego auta należy starannie przemyśleć, zwłaszcza, że nie jest to mały wydatek, a samochód ma nam starczyć na długo. Powinnyśmy się kierować kilkoma kryteriami, a przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie jakimi funduszami dysponujemy.

Gdy już mamy sprecyzowane nasze wymagania dotyczące funduszy, można zacząć przeglądać oferty rynkowe. Tutaj na uwagę zasługują samochody marki Toyota. Ta firma, mająca już niespełna sto lat, zajmuje czternaste miejsce na świecie pod względem obrotów. Toyota Motor Corporation posiada swą siedzibę w Japonii, w mieście Toyota, w prefekturze Aichi. W Polsce istnieją dwie fabryki tego koncernu: w Wałbrzychu oraz w Jelczu-Laskowicach, w pobliżu Wrocławia. Obecnie na rynku w Polsce istnieje dwadzieścia modeli tych samochodów, zaś na rynku japońskim o wiele więcej.

Niezależnie, czy zdecydujemy się zakupić nowy model, czy kilkuletnie auto dla biznesu, czyli na działalność gospodarczą, mamy do dyspozycji siedem modeli w programie smart plan. Są to Toyoty Auris, Avensis, Yaris, Rav4, Auris Touring Sports, Venso. Trzeba pamiętać, że zakup samochodu, to inwestycja, dlatego też, przy wyborze modelu Toyoty, należy wziąć pod uwagę takie parametry jak: wartość odsprzedaży, serwis, zużycie paliwa, bezawaryjność, gwarancja.

Na uwagę zasługuje tu fakt, że według niemieckiego instytutu, który sprawdził osiem milionów samochodów, Toyota ma najwięcej niezawodnych modeli w różnych kategoriach wiekowych. Koszty eksploatacji samochodu, są możliwie niskie, bez względu na to czy jeździmy w mieście, czy nie.

Ponadto marka Toyota dysponuje także samochodami z napędem hybrydowym, dzięki temu kosztu eksploatacji można jeszcze bardziej obniżyć. Podejmując decyzję o zakupie auta warto przemyśleć kilka aspektów, by samochód na działalność był trafną inwestycją, co z marką Toyota na pewno jest możliwe.