Zagraniczni producenci części tuningowych

Części tuningowe są nieodzownym elementem światowego rynku samochodowego. To niezwykle bogaty i szeroki rynek części, akcesoriów i usług. Ten mały artykuł przybliży nam sylwetkę kilku znanych międzynarodowych producentów.

Części tuningowe a jakość jazdy

Części tuningowe mogą przyczynić się do znacznej poprawy nie tylko wizualnych aspektów naszego auta, a zwłaszcza ulepszyć jego możliwości na drodze. Niezwykle pozytywnie wpływają na samą jazdę, trakcję auta i jego reakcję na nasze manewry na drodze. Obecnie przy umiejętnym wykorzystaniu środków finansowych i przy mądrych zakupach, można auta starsze odmłodzić w bardzo dużym stopniu. Odpowiedni serwis i umiejętnie dobrane części sprawią w połączeniu, że otrzymamy samochód piękny, sprawny o zwiększonej mocy i możliwościach za cenę trzykrotnie czy czterokrotnie mniejszą niż to samo auto bez ulepszeń z salonu. To niesamowita możliwość. Wymaga jednak pewnych przygotowań. Jakie firmy mogą dostarczyć nam niezbędnych elementów? Przyjrzymy się kilku zagranicznym producentom.

Tuning auta – zagraniczni producenci

Kaizen Motorsports

Firma ta charakteryzuje się ulepszaniem samochodów Toyota i Lexus w korzystnej cenie. Zresztą ulepszenie jest tutaj idealnym słowem, bo w języku japońskim to słowo „kaizen”. Znane na rynku jest jej przywiązanie do detali i dobra jakość wykorzystywanych materiałów. Działają od 2004 roku, a firma zdobyła już międzynarodowe uznanie. W ich ofercie zakupić można elementy zawieszenia, jak i turbo. Ciekawą i wartą wzmianki usługą jest możliwość przybycia do ich zakładu ze swoim samochodem. Możemy wtedy powiedzieć ze szczegółami, jakich zmian chcemy dokonać, a oni wykonają tuning samochodu zgodny z naszą propozycją.

AC Schnitzer

Firma ta szybko zyskała sympatię wśród rzeszy fanów BMW (także wersji mini i motocyklów). Firma skupiła swoje wysiłki na wytwarzaniu ekskluzywnych i jednych w swoim rodzaju spersonalizowanych akcesoriów dla BMW. Ich sieć dealerska i kontakty z importerami jest unikatowa i szeroko rozbudowana. Można skorzystać z ich usług na całym świecie. Jakość ich usług jest potwierdzona wysoką oceną w internecie wśród entuzjastów.

BBS (Stany Zjednoczone)

Marka ta produkuje felgi samochodowe wysokiej klasy i współpracuje z takimi olbrzymami jak Mercedes-Benz i Porsche. Specjalistyczny proces produkcyjny polegający na użyciu trzech pras (wałów) wytwarzających ogromne ciśnienie produkuje felgi jakości, jakiej nie mogą oprzeć się wcześniej wymienieni producenci. Jeżeli oni są zadowoleni z ich jakości, tym bardziej będziemy my.