Yamaha Tracer 700

yamaha-tracer-700

Yamaha zaprezentowała turystyczną wersję modelu MT-07.

Yamaha Tracer 700 ma silnik bez zmian, ale za to wydłużono wahacz i zwiększono pojemność zbiornika paliwa do 17 litrów benzyny. Ochronę przed wiatrem ma zapewnić ręcznie regulowana szyba. Producent zastosował także osłony chroniące dłonie i klamki. Cena motocykla nie jest jeszcze opublikowana.

?Yamaha Tracer 700 to fascynujący jednoślad, który został opracowany na bazie doskonałego MT-07 w celu zainteresowania nowych klientów poprzez wzmocnienie i odnowienie bieżącej gamy Sport Tourer. Imponująca specyfikacja w połączeniu z odważnym i indywidualnym stylem Tracera 700 oraz jego przystępną ceną ma szanse zmienić postrzeganie motocykli sportowo-turystycznych w Polsce i Europie.

Tracer 700 to najlepszy model w klasie Sport Tourer o średniej pojemności. W naturalny sposób uzupełnia on ten segment, będąc gotowym na powtórzenie olbrzymiego sukcesu Yamahy Tracer 900.

Tracer 700 oferuje liczne udoskonalenia, mające na celu zwiększenie uniwersalności i komfortu przy zachowaniu sportowego charakteru.

Dłuższy o 50 mm wahacz pozwolił uzyskać rozstaw osi wynoszący 1450 mm, który przekłada się na stabilniejszą jazdę przy wyższych prędkościach, szczególnie z pasażerem lub bagażem. Skok przedniego zawieszenia wynoszący 130 mm nadaje Tracerowi 700 długodystansowy charakter, a nowe ustawienie tylnego zawieszenia zapewnia płynną jazdę i doskonałą reakcję w każdych warunkach. Podwójne przednie tarcze o średnicy 282 mm i 4-tłoczkowe zaciski oraz tylne tarcze 245 mm gwarantują skuteczne i szybkie hamowanie. System ABS jest montowany w standardzie? – mówi o nowym modelu producent.

Tracer 700 – dane techniczne

4-zaworowy, 2-cylindrowy silnik DOHC o pojemności 689 cm3, o niskim zużyciu paliwa

Układ crossplane zapewnia liniowy przyrost momentu obrotowego

55,0 kW (74,8 KM) przy 9000 obr./min

68,0 Nm (6,9 kg-m) przy 6500 obr./min

Rama rurowa z aluminiowym wahaczem

Rozstaw osi 1450 mm

Masa 196 kg z płynami

Duży, 17-litrowy zbiornik paliwa

Ręcznie regulowana przednia szyba, w opcji szyba wysoka

Zintegrowane osłony dłoni

Podwójny reflektor i światła pozycyjne LED

Dwuosobowa, jednoczęściowa kanapa z uchwytem dla pasażera

Siedzenie na wysokości 845 mm

Lekkie, 10-ramienne obręcze kół z aluminium

Cyfrowy zestaw wskaźników z dużym wyświetlaczem LED

Podwójne przednie tarcze hamulcowe o średnicy 282 mm z 4-tłoczkowymi zaciskami oraz układem ABS.

Skok przedniego i tylnego zawieszenia 130 mm