Wynajmujemy samochód po przylocie do Katowic!

road-people-street-smartphone-large

Katowice to jedno z kilku miast w Polsce, w których umiejscowione są największe i najbardziej oblegane lotniska. Port lotniczy Pyrzowice co dzień odwiedzają setki przybyszy z innych miast oraz z większości państw Europy. Jak działa wynajem samochodów w okolicach lotniska? Czy można tu tanio pożyczyć bezawaryjne auto na czas pobytu?

Wynajem samochodów – coraz powszechniejsze zjawisko

Chociaż w większości cywilizowanych krajów pożyczanie auta po przylocie w dane miejsce, czy to na wakacje, czy w sprawach służbowych, to od dłuższego czasu norma, u nas dopiero od niedawna można zauważyć rosnącą tendencję w tym kierunku. Wynajem samochodów wybija się coraz bardziej na przód zostawiając za sobą korzystanie przez przybywających z taksówek oraz środków komunikacji miejskiej.

Pożyczanie pojazdu osobowego na czas bytności w danej okolicy zdaje się mieć coraz w więcej zwolenników z prostego powodu – jest zwyczajnie najbardziej dogodnym sposobem poruszania się po rejonach, które mamy zamiar zwiedzić lub w których musimy się pojawić ze względów biznesowych, rodzinnych czy innych. Pyrzowice i okolice tego słynnego portu lotniczego to miejsce, w którym znaleźć można co najmniej kilka wartych uwagi wypożyczalni aut, toteż przybywając tu nie będziemy mieć żadnych kłopotów z wynajęciem samochodu, bez względu na to, czy potrzebny nam przestronny bus czy mały miejski hatchback.

Jak w prosty sposób wypożyczyć auto?

Niektórzy podróżujący nie biorą pod uwagę wypożyczenia pojazdu, ponieważ zwyczajnie nie chcą sobie dodawać obowiązków w i tak nazbyt zabieganym, przedwyjazdowym okresie. Tymczasem wynajem samochodu to nie żadna skomplikowana procedura, dopełnienie której zajmie nam długie godziny. Wypożyczalnie aut w Pyrzowicach, podobnie zresztą jak przy innych lotniskach, zapewniają możliwość zrealizowania wszystkiego online, co jest dużym udogodnieniem.

Rezerwacja auta przez internet to szybki i wygodny sposób na to, aby zaraz po dokończeniu formalności związanych z przylotem i odbiorem bagaży, móc wsiąść do samochodu i udać się w docelowe miejsce. Wystarczy wejść na stronę wypożyczalni, wypełnić formularz i zatwierdzić rezerwację, a wybrane auto zostanie nam podstawione w dany punkt w określonym dniu i godzinie. Dla osób, które wolą bardziej bezpośredni kontakt pozostaje również wynajem samochodu drogą telefoniczną. Podróżujący, którzy nie zdążą zarezerwować auta przed przybyciem, mogą oczywiście złożyć wizytę w wypożyczalni po przylocie i załatwić wszystko od ręki.

O czym należy pamiętać?

Nosząc się z zamiarem wypożyczenia samochodu, pamiętajmy, aby korzystać z zaufanych firm, które oferują ubezpieczone oraz w pełni sprawne pojazdy. Nie chcemy chyba spotkać się z sytuacją, kiedy podczas pobytu napotkamy niespodziankę w postaci awarii uniemożliwiającej nam dalsze poruszanie się pożyczonym samochodem.

Poszukując dobrej wypożyczalni aut w Pyrzowicach warto też zwrócić uwagę, na jakich warunkach dana firma wynajmuje samochody, czyli: czy wymagana jest kaucja, na jakie maksymalnie terminy można pożyczyć auto, czy narzucany jest limit kilometrów, itp.

Autor artykułu: Tekst powstał we współpracy z wypożyczalnią Awos