Wybieramy samochód rodzinny

jazz304_main
Rodzina zmotoryzowana ma po prostu w życiu łatwiej. Jakimi cechami kierować się podczas zakupu?

Do wskaźników podstawowych zaliczamy:

Wielkość

W końcu pojazd ma zmieścić przynajmniej kilka osób. Najpopularniejsze rodzaje aut spełniające kryterium rodzinne to minivan, pick-up, SUV, a także modne w Polsce kombi. SUV tj. nowa z udoskonalonym silnikiem i wszechstronnym, składanym wnętrzem to opcja dla ludzi ceniących połączenie wartości użytkowych. Mniejsze rodziny z konfiguracją dwa plus jeden wybiorą raczej sedany, typowe limuzyny.

Zużycie paliwa

Kierowca posługujący się zasadą ograniczenia wydatków czuje się znacznie lepiej w rzeczywistości wysokich cen paliw. Do wyboru silniki elektryczne, hybrydowe, wzmocnione benzynowe, diesle, czy standardowe instalacje gazowe. Popularne marki posiadają każdą klasę samochodu dopasowaną pod te wymagania.

Bezawaryjność

Toyota i Honda nie mają sobie równych odpowiedników pod tym względem. Chodzi też o dostęp do tanich części w razie jakościowej wpadki.

Bezpieczeństwo

W tym sensie królują nowe samochody z pełną gwarancją producenta. Kontrola autoryzowanego serwisu. Częste maksymalne załadowanie bagażem. Wymagana średnia prędkość poruszania. Zatem zamiast na osiągi techniczne warto postawić na ochronę. Doczytaj informacje o tzw. ?crash testach?, stabilności. Honda jazz dane techniczne ma na przykład bardzo dobre.

Dodatkowe wyposażenie i akcesoria

Radio, wstawienie małego telewizora, wbudowane kieszenie np. na niewielki odkurzacz, wydzielenie miejsc na napoje. Samochód rodzinny bywa zabrudzony, dlatego takie podejście do sprawy wydaje się optymalne. Podczas dłuższej podróży przydadzą się dodatkowe atrakcje, klimatyzacja, ograniczenie szumu przy zamkniętych oknach. Rodzice powinni z powodzeniem móc zamontować fotelik dziecięcy. Bardzo dokładnie zbadaj rozstawienie drzwi, czy otwierają się szeroko, do końca? Świetnie sprawdza się opcja z lekko przechylanymi siedziskami pozwalającymi na krótkie drzemki.

Koszt i sposób finansowania

Osoby prywatne lub prowadzące działalność gospodarczą mogą skorzystać z oferty leasingu. Ostateczna kwota na polskim rynku powinna się zamknąć do siedemdziesięciu tysięcy złotych. Częste rabaty.

Na zakończenie

Rodzina powinna mieć samochód. Ten sprawnie zmieści bagaże, da komfort i niską cenę podróży. W końcu auto staje się sentymentalnym członkiem domowego ogniska, bez którego nikt nie wyobraża sobie życia, dlatego wybierz markę mądrze.