Woda po goleniu dla mężczyzn. Dlaczego warto stosować i jaką wybrać, aby rzeczywiście ukoiła podrażnienia?

person-602971_640

Usuwanie zarostu to pielęgnacja przypisana mężczyznom. Mimo, że niektórzy golą brodę bardzo często, a inni sporadycznie, to zawsze czynność ta podrażnia skórę twarzy. Ważne jest zatem, aby stosować odpowiednie kosmetyki do golenia, jak i po usunięciu zarostu. Z artykułu dowiesz się o konieczności ich aplikowania oraz poznasz wodę po goleniu, którą obowiązkowo powinieneś mieć w swojej kosmetyczce!

Jak golenie wpływa na skórę?

Usuwanie zarostu jest koniecznym zabiegiem pielęgnacyjnym, który wykonuje każdy mężczyzna. Mimo, że jedni robią to znacznie rzadziej nie zmienia faktu, że należy podjąć się usunięcia włosów z brody i policzków. Niestety nieumiejętne golenie zarostu może bardzo negatywnie wpłynąć na wygląd skóry, a nawet zaburzyć jej funkcjonowaniu i przebiegu wszelkich procesów. Otóż niewłaściwe usuwanie zarostu podrażnia skórę, zwiększa jej wrażliwość na czynniki zewnętrzne oraz codziennie stosowane kosmetyki. Ostrze, które ma styczność ze skórą, usuwa z niej naturalną barierę ochronną w postaci płaszcza hydro-lipidowego znajdującego się na naskórku. To właśnie jest główną przyczyną nadwrażliwości skóry oraz jej podatnością na podrażnienia. Szczególną trudność w goleniu się mają mężczyźni z atopowym zapaleniem skóry lub trądzikiem, ponieważ dolegliwości te utrudniają swobodne korzystanie  z maszynki.

Schemat prawidłowego golenia się

Bez względu na to, jak często lub jak rzadko się golisz, powinieneś pamiętać o dokładnym przygotowaniu się do usunięcia zarostu. Nie traktuj tej czynności, jako nic nieznaczący zabieg czy błahostkę, ponieważ przez takie podejście możesz zaszkodzić skórze. Na skutek czego może stać się podrażniona i wrażliwa. Oto podstawowe wyznaczniki procesu usuwania zarostu:

  • zaopatrz się w dobry sprzęt; nie ma znaczenia czy używasz zwykłej maszynki do golenia, czy elektrycznego sprzętu, w każdym z przypadków zadbaj o to, by były ostre i czyste; nie ma nic gorszego dla skóry niż usilne usuwanie włosów tępym narzędziem lub zanieczyszczonym np. po poprzednim goleniu; jeśli natomiast korzystasz z tradycyjnego pędzla do golenia, pamiętaj, aby regularnie go czyścić i wymieniać
  • stosuj specjalne kosmetyki do golenia; zadbaj o zwilżenie włosów kremem lub balsamem do golenia, ale też nie zapomnij o nawilżeniu skóry tuż po goleniu – do tego możesz zastosować krem, balsam lub wodę
  • pamiętaj, aby usuwać włosy w kierunku, w którym rosną, nigdy w przeciwnym, co zwiększy i nasili podrażnienia oraz wrażliwość skóry

Kosmetyki do golenia i po goleniu

Odpowiednie produkty to obok samego procesu golenia i przygotowania się do niego, najważniejszy punkt w tego rodzaju pielęgnacji. Pozwalają one na wysoką jakość i łatwość usunięcia brody oraz zapobiegają podrażnieniom i minimalizują wrażliwość skóry. Zadbaj jednak, aby kosmetyki do męskiej pielęgnacji były profesjonalne i wysokiej jakości. Cenne są te antybakteryjne oraz przeznaczone do cery wrażliwej. Dodatkowo miej na uwadze, aby stosować produkty z tej samej serii kosmetycznej, gdyż jednakowy ich skład sprawi, że cera będzie lepiej pielęgnowana.

Niezbędne kosmetyki do golenia znajdziesz w ofercie L?Oreal Paris Men Expert. Na szczególną uwagę zasługuje woda po goleniu Ice Impact. Cechuje ją intensywnie męski zapach, który utrzymuje się naprawdę długo. Dodatkowo woda zapewnia odbudowę uszkodzonego goleniem naskórka, nawilżenie skóry oraz pobudzenie jej do regeneracji. Mało tego kosmetyk zawiera wiele cennych minerałów, witamin i pobudzającą kofeinę! To produkt, który jest polecany nawet dla osób ze skłonnością do podrażnień, wrażliwej skóry, a nawet z trądzikiem.