W jaki sposób zostać taksówkarzem?

taxi-474199_1280

Wiele osób poszukuje w sieci odpowiedzi na pytanie – jak zostać taksówkarzem? Co trzeba zrobić, aby otrzymać licencję, gdzie wykonać kurs, albo jak przygotować się do egzaminu. Pytań jest wiele, ale odpowiedź nie jest wcale skomplikowana. Zapoznaj się z naszym artykułem i uzyskaj nurtujące Cię odpowiedzi!

Aby zostać taksówkarzem przede wszystkim trzeba mieć licencje taxi Warszawa. Jednak nie otrzymasz jej ot tak – idąc do urzędu czy innego miejsca, w którym wydają taki dokument. Wcześniej trzeba przejść małą drogę, ale nie jest ona aż tak trudna, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. To co? Zaczynamy od kurs taxi Warszawa? Niekoniecznie! Wcześniej trzeba dopełnić kilku obowiązków.. urzędniczych.

Jak przygotować się do kursu na taksówkę?

Wydawać by się mogło, że to kurs taxi jak i sam egzamin będą najtrudniejszymi elementami w ubieganiu się o licencję na pojazd. Nic bardziej mylnego, zapytaliśmy o zdanie pierwszego napotkanego kierowcę taksówki, aby sam z doświadczenia opowiedział czy ubieganie się o pozwolenia jest trudne i co z tych elementów sprawiło mu najwięcej problemów.

„Przez cały czas wydawało mi się, że egzamin jest najtrudniejszym elementem, z którym przyjdzie mi się zmierzyć. Jednak prawda jest taka, że był on najprostszy. Licencja taxi jest prosta do otrzymania, jeżeli tylko dobrze zaplanujemy sobie czas, bo najwięcej stracimy go w .. urzędach. Wnioski z sądu, zakładanie działalności, ubezpieczenia i tak dalej.. Przez chwilę miałem wrażenie, że to nigdy się nie skończy, a sam kurs? Chwila moment! Pamiętam, że jednego dnia go zaczynałem, a pod koniec tygodnia już odbierałem upragnioną licencję i zaczynałem pracę” – komentuje dla nas Pan Stanisław, który od roku jeździ na taksówce.

Jak zatem widać, proces sam nie jest trudny, tylko z biurokracją mogą być spore problemy – ale tak chyba jest w przypadku praktycznie każdego zawodu. Zacznijmy zatem od początku! Chcąc się ubiegać o licencja taxi Warszawa, trzeba wcześniej spełnić kilka punktów, aby być taksówkarzem. Przede wszystkim trzeba mieć skończone 21. lat, a także nie być karanym wyrokiem prawomocnym przeciwko szkodzie na życiu lub zdrowiu innych osób oraz oszustwom. Kolejnym krokiem jest samochód. Wbrew opinii i pozorom, nie musi to być auto własności przyszłego taksówkarza, może być użyczone, kupione w leasing itp. Jedyny warunek to ważne ubezpieczenie oraz przeglądy techniczne, które mają zapewnić, że auto jest sprawne i mogą nim podróżować inne osoby.

Mając już te elementy, można śmiało iść na kurs taxi, a w międzyczasie założyć własną działalność gospodarczą. Sam kurs trwa nie więcej jak dwa dni – 20 godzin. Podczas zajęć, przyszły taksówkarz poznaje tajniki obsługi urządzeń, z których będzie korzystać – radio, taryfikator. Uczy się też topologii miasta, newralgicznych punktów oraz tego, kiedy jaki obszar się korkuje. Egzamin jest tym samym czystą przyjemnością, ponieważ zwykle każda jedna osoba uzyskuje wymagane punkty, aby następnie jeździć taksówką. Ostatni element to oczywiście licencja taxi. Należy zgłosić wniosek, a dokument jest wydawany na określony rejon (miasto, gmina) oraz samochód. Ważny jest od 2 do 10 lat w zależności od miasta.