W czym może pomóc diagnostyka komputerowa samochodu?

544122_186819418188032_149909917_n

Mechanik Ursus na oględzinach samochodu na pewno zaproponuje podłączenie go pod komputer. Nie oznacza to, że będzie robić jakieś dziwne i skomplikowane rzeczy, a ułatwi sobie pracę, a Tobie zmniejszy koszty naprawy. Ale warto też pamiętać, ze diagnostyka komputerowa Ursus jest pomocna nie tylko przy ewentualnej naprawie, ale również podczas samego zakupu auta, aby nie brać kota w worku i później pompować w niego gotówkę, aby stan techniczny pozwalał na korzystanie?

Czy mechanik Ursus kiedykolwiek powitał Cię słowami „a może szybko podłączymy auto pod komputer”? Jeżeli tak, zawsze korzystajcie z takiej możliwości. Interfejsy diagnostyczne pozwalają na bardzo szybkie lokalizowanie wszelkich usterek bądź problemów technicznych w autach osobowych jak i dostawczych. Bo może nie wiecie tego za dobrze, ale każde auto, jakie porusza się po naszych drogach jest wyposażone w komputer pokładowy. Co prawda nie wygląda on tak, jak te komputery do których przyzwyczailiśmy się w pracy czy domu, a jest to wbudowany mechanizm wewnątrz konstrukcji samochodu, który informuje nas o problemach.

Czy zdarzyło Ci się zobaczyć na desce rozdzielczej, że brakuje oleju? A może, że silnik nie jest do końca rozgrzany. Nowe auta pokazują także przypalone żarówki lub to, że w jednej oponie nie ma powietrza. To wszystko jest możliwe dzięki komputerowi pokładowemu w aucie. Ale to urządzenie potrafi coś więcej.

Diagnostyka komputerowa Ursus

Gdzie można jeszcze skorzystać na diagnostyce komputerowej samochodu? Okazuje się, że na przykład podczas samego zakupu pojazdu. Na pytanie odpowiada fachowiec z zakładu mechanicznego, który na co dzień zajmuje się taką diagnostyką.

?Nie raz przychodzą do nas klienci, którzy już są przekonani do zakupu danego auta. Niski przebieg na tablicy, właściciel twierdzi, że jest w nienagannym stanie technicznym, wygląda jak typowa okazja, której nie można przegapić. Ale w momencie, gdy podłączamy go pod komputer za drobną opłatą, wychodzą kwiatki. A to przebieg kręcony i komputer pokładowy pokazuje dwa razy więcej, problemy z poduszkami lub ich całkowity brak. To tylko początek listy.. Zaskakuje nas pomysłowość sprzedawców i ich naiwność, że takie przekręty nigdy nie wyjdą. A kupujący zamiast wydać krocie na naprawy, za drobną opłatę ma cały wgląd w stan mechaniczny, techniczny i może po prostu poszukać innego auta, które spełni jego oczekiwania? – mówi Pan Ryszard Kierznowski – mechanik Ursus.

Diagnostyka komputerowa Ursus pozwala na szybkie rozpoznawanie błędów. Podłączając się poprzez przenośnego laptopa odpowiednimi kablami i interfejsami do samochodu, program może bardzo szybko pokazać wszystkie błędy, jakie powstały podczas użytkowania, nie tylko oryginalny przebieg czy stan poduszek powietrznych. Dodatkowo, mechanik Ursus może podglądać rzeczywiste parametry podczas samego prowadzenia auta, czyli liczbę koni mechanicznych, która może się zmieniać przy użytkowaniu czy osiąganie maksymalnej prędkości (a przecież to interesuje wielu kierowców). Jak zatem widać, diagnostyka komputerowa choć tak tania usługa, pozwala sprawdzić samochód od poszewki!

Dlatego drogi kupujący – nie bierz kota w worku i nie wierz całkowicie sprzedającemu. Doświadczenie pokazuje, że nie raz oszukują by osiągnąć wyższą cenę za samochód, który nie powinien nawet być dopuszczony do ruchu.