Volvo nowej generacji

141395937626938000

Nowe Volvo XC 90 to pierwszy sportowo-użytkowy samochód zaprojektowany i całkowicie wyprodukowany w Szwecji. Zaprezentowany w sierpniu bieżącego roku w Sztokholmie model autorstwa Thomasa Ingenlatha został stworzony w oparciu o całkowicie nową platformę, skrzynie, elektronikę i silnik, dzięki czemu można mówić o aucie drugiej generacji, całkowicie odmiennym od swoich poprzedników.

Komfort, niezawodność i klasa

Wnętrze nowego Volvo XC 90 budzi podziw. Samochód swoim wyglądem nawiązuje do tradycyjnej sztyki szwedzkiego wzornictwa, które budzi podziw dzięki subtelnemu połączeniu elegancji (szlifowane przyciski głośności i zapłonu, natomiast lewarek skrzyni biegów został częściowo wyprodukowany z kryształów firmy Orrefors) z najnowszą technologią, jaka została stworzona przez szwedzkich inżynierów. To najbardziej luksusowy model marki Volvo, łączący w sobie intuicyjną i prosta obsługę z niezawodnym systemem bezpieczeństwa.

141395937654640300

Zmieniony wygląd

Z poprzednimi produktami firmy Volvo, najnowszy model łączy jedynie charakterystyczny kształt bryły tłoczony po bokach karoserii, linia świateł i bocznych szyb. Swoistym novum jest umieszczenie masywnego grilla z logo marki. Nadwozie o prześwicie 24 centymetrów można regulować do wysokości 28 centymetrów. Opracowany przez szwedzkich inżynierów moduł podłogowy o nazwie Scalable Product Architecture (SPA) zapewnia brak ograniczeń w kwestii rozstawienia osi, zwisów i wysokości pojazdu dzięki niezwykłej elastyczności. Hybrydowa wersja silniku zapewnia nie tylko ekonomiczną i bezpieczną jazdę, ale przede wszystkim emituje mniej spalin niż tradycyjne samochody, a to dzięki możliwości doładowania baterii przy pomocy domowego gniazda i poruszania się w trybie miejskim wyłącznie na silniku elektrycznym. Nowe Volvo rozpędza się w przeciągu 6 sekund do 100 kilometrów na godzinę, wykorzystując do tego czterocylindrowy silnik. Każdy model SUV posiada 22-calowe alufelgi.  Producent oferuje klientom dwie wersje karoserii: Urban Luxury z polerowanej stali nierdzewnej spersonalizowaną kolorystycznie według upodobań kupującego lub Rugged Luxury, charakteryzujący się głęboką, matową czernią.

141395937654633300

Bogate wnętrze

Wnętrze, do którego wykorzystano orzechowe drewno i perforowaną skórę najwyższej jakości, zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta. Siedem miejsc, regulowane fotele z funkcją masażu i pojemny bagażnik to tylko jedne z wielu zalet auta drugiej generacji. Elektrycznie sterowane szyby i lusterka, czterostrefowa klimatyzacja, system Car to car, precyzyjny tempomat, system parkowania i wykrywania pieszych w nocy, a także system zapewniający stały dostęp świeżego powietrza i oprogramowanie audio firmy Bowers & Wilkins to standardowe wyposażenie każdego auta. Interfejs Volvo Sensus oparty na Androidzie w połączeniu z technologicznymi rozwiązaniami IntelliSafe skutecznie zapobiegają kolizjom i chronią przed skutkami wypadków drogowych, a to dzięki kontrolowaniu bocznego ruchu i natychmiastowej reakcji na ewentualne niebezpieczeństwo.

W Polsce auta można zamawiać już od września, cena podstawowego modelu rozpoczyna się od 239 900 złotych. Linia produkcyjna rusza od stycznia, natomiast do salonów trafi na wiosnę 2015 roku. Więcej informacji jest dostępnych na stronie producenta http://www.volvocars.com/pl/all-cars/all-new-volvo-xc90/pages/default.aspx