Ubezpieczenia auta w wersjach „MINI”? które warto wybrać?

Young woman holding keys to new car
Koszt pełnego ubezpieczenia samochodu, gwarantującego zabezpieczenie przed finansowymi skutkami każdego niemal zdarzenia, niejedną osobę może przyprawić o ból głowy. Wielu kierowców nierozeznanych w tematyce ubezpieczeń komunikacyjnych pozostaje przy obowiązkowym OC, nie zdając sobie sprawy, że na ubezpieczaniu pakietowym można zaoszczędzić bez ryzyka uszczuplenia zasobów portfela.

Krok 1: oszacuj wartość swojego OC

Korzystając z możliwości porównywarki cen OC i AC okurka.pl, oceń prawdziwą wartość OC dedykowanego dla swojego pojazdu. Dla przypomnienia, cena ubezpieczenia obowiązkowego jest głównym i jedynym kryterium wyboru. Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z możliwości z kalkulatorów OC, możesz się nieprzyjemnie zaskoczyć: różnice dla poszczególnych TU w wysokości ceny polisy mogą wynieść nawet 100%! Jeżeli okazuje się, że do tej pory przepłacałeś za OC, warto pomyśleć o jego zamianie na tańszą opcję.

Krok 2: dobierz ubezpieczenie dodatkowe

Firmy ubezpieczeniowe premiują zakupy pakietowe, dlatego właśnie moment zmiany OC jest najlepszym czasem na doubezpieczenie swojego samochodu ? kupując więcej za jednym zamachem, możesz liczyć na atrakcyjne zniżki. Podstawową cechą ubezpieczeń dodatkowych jest ich wielowariantowość. Warto mieć świadomość, że nie trzeba wcale wykupywać pełnego pakietu zestawu polis, by móc cieszyć się z dodatkowej ochrony. Z ubezpieczeń w wersji mini z pewnością warto zwrócić uwagę na:

  • wariantowe AC tylko na kradzież samochodu,
  • ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb,
  • Assistance krótkoterminowe, dedykowane np. na wakacyjne podróże,
  • oferty NNW, ASS w pakiecie w cenie OC,
  • ubezpieczenie bagażu itp.

Atrakcyjne oferty nie są chwilową modą; duża konkurencja wymogła na ubezpieczycielach konieczność tworzenia elastycznych i przede wszystkim tanich propozycji ubezpieczeń. Przykładem niech będzie podstawowe OC ? nikogo już nie dziwi dodawanie gratisów (np. w postaci mini Assistance) do ubezpieczenia, które i tak każdy właściciel pojazdu musi posiadać.

Krok 3: prześledź OWU i finalizuj umowę

Przed podpisaniem umowy obowiązkowo dokładnie prześledź Ogólne Warunki Ubezpieczenia pod kątem wymagań, jakie stawiasz polisie, z uwzględnieniem wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. Pamiętaj, że cena w przypadku ubezpieczeń dodatkowych nie jest jedynym wyznacznikiem jakości ? w logicznej konsekwencji, aby żądać większej ochrony, konieczne będzie wyłożenie dodatkowych funduszy. Kiedy masz już wybraną ofertę, nie bój się skontaktować z przedstawicielem wybranego TU i, w przypadku niejasności, podpytaj o szczegóły.