Ubezpiecz auto i ruszaj w drogę!

Zmieniasz motocykl lub samochód? Znalazłeś sprawne auto czy moto w rozsądnej cenie? A może planujesz zaszaleć i kupić nowy pojazd prosto z salonu? Nie zapomnij o obowiązkowym ubezpieczeniu OC. I niepotrzebnie za nie nie przepłacaj. Oto w jaki sposób możesz szybko i wygodnie kupić najtańsze i najlepsze ubezpieczenie samochodu.

ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z KALKULATOREM OC AC

Kalkulator OC AC to niezwykle przydatne narzędzie internetowe, które pozwala przeliczyć składkę za OC czy Autocasco. W sytuacji, gdy korzystamy z kalkulatora OC na stronie wybranego ubezpieczyciela, możemy w parę minut dowiedzieć się ile nas będzie kosztować polisa OC w danym zakładzie ubezpieczeń. Jeszcze lepiej gdy kalkulator OC AC jest jednocześnie porównywarką ubezpieczeń komunikacyjnych, ponieważ przeliczy dla nas składkę OC AC w kilku lub kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych. Mając porównanie będziemy w stanie wybrać najbardziej konkurencyjną ofertę.

UBEZPIECZENIE OC ? WYBIERZ NAJTAŃSZE

Nie warto przepłacać za OC, bowiem każdy ubezpieczyciel zaoferuje nam ten sam zakres ubezpieczenia OC. A wszystko dlatego, że jego zakres określa ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach, a nie widzimisię ubezpieczyciela. W każdym zakładzie ubezpieczeń zakres będzie obejmował następujące sumy gwarancyjne ? 5 mln euro za szkody na osobie i 1 mln euro za szkody w mieniu. Do takich kwot zostanie wypłacone odszkodowanie osobom poszkodowanym w wypadku spowodowanym z naszej winy. Polisa OC nie chroni naszego auta (które przecież też może ucierpieć) ani nas (w sensie doznanych szkód zdrowotnych w wyniku spowodowanej przez nas kolizji). Jak nie przepłacać? Obliczyć OC w kalkulatorze OC AC i wybrać najtańsze.

AUTOCASCO ? WYBIERZ NAJKORZYSTNIEJSZE DLA SIEBIE

W przypadku ubezpieczenia samochodu jakim jest Autocasco trzeba uważać. Bo w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, które im tańsze tym lepiej, przy polisie AC im niższa cena tym węższy zakres ochrony. Możemy więc kupić Autocasco tańsze o 1000 zł, ale będzie ono miało niewielki zakres ochrony. Jak rozwiązać ten problem? Bo pierwsze zrobić porównywanie ofert w kalkulatorze OC AC, a następnie zapoznać się z OWU Autocasco kilku interesujących nas cenowo propozycji (np. w porównywarce OC AC ipolisa.pl dokument OWU polisy AC otrzymujemy do przejrzenia razem z przygotowanym porównaniem). Oceńmy czy proponowany zakres ochrony nas interesuje. Czasami trzeba wybrać kompromis między ceną a zakresem usług. Jeżeli zależy nam na zakupie Autocasco, warto wybierać w pakiecie OC AC. Można przy tym zaoszczędzić i nie stracić na zakresie proponowanej ochrony.