Toyota Yaris w rajdach WRC – osiągnięcia

Marka Toyota jest popularna nie tylko ze względu na wytrzymałe samochody, które produkuje, ale również z powodu osiągnięć sportowych. Już w latach osiemdziesiątych Toyota zdobyła swoje pierwsze sukcesy. Przez wielu z nas najczęściej utożsamiana jest z Krzysztofem Hołowczycem (Toyota Celica) i Januszem Kuligiem (Toyota Corolla WRC). Teraz, w 2017 roku znów wróciła na tor. Tym razem z jeszcze bardziej imponującym pojazdem ? Toyota Yaris WRC.

Kilka słów o Toyota Yaris WRC

Toyota Yaris WRC jest samochodem wyścigowym, posiadającym silnik o pojemności 1,6 litra z wytryskiem bezpośrednim. Posiada doskonale opracowane zawieszenie, które wytrzyma nawet najszybszą jazdę po najbardziej wymagającym terenie. Projektem i konstrukcją zajęła się firma TMG, która ma swoją siedzibę techniczną w Kolonii. Eksperci zgodnie twierdzą, że samochód Yaris WRC został ciekawie zaprojektowany, przez co ma w sobie bardzo duży potencjał. Przede wszystkim cechuje go szybkość, niezawodność i wytrzymałość.

Samochód posiada turbodoładowanie i bezpośredni wytrysk paliwa, a także zachwyca wyglądem zewnętrznym i zastosowanymi technikami aerodynamicznymi. Trzeba przyznać, że pomysły projektantów Toyoty zasługują na duże uznanie.

Niezwykle ciekawie prezentuje się nawet samo nadwozie samochodu, które zaczerpnęło swój styl z modelu Yaris. Jest trochę poszerzone, posiada duże skrzydło i ogromne wyloty powietrza zamontowane w tylnych błotnikach. Toyota Yaris WRC jest jednym z najbardziej interesujących samochodów nowej generacji o bardzo swobodnym wyglądzie, ciekawie wykorzystującym zasady aerodynamiki. Stanowi doskonałe dzieło dowodzące umiejętności inżynierów: Toma Fowlera, Simona Carriera i Mikko Ruoho.

Jak powstaje samochód rajdowy WRC?

Jesteś ciekawy, jak tworzy się samochód rajdowy WRC? Jeśli tak, to koniecznie kliknij tutaj i przeczytaj interesujący artykuł. Sprawdź również inne informacje zamieszczone na stronie internetowej, by jeszcze bardziej poznać świat sportów motorowych.