Testy opon zimowych ADAC

test-opon-zimowych-adac
Wybór odpowiednich opon zimowych nie jest łatwy. Ogumienie musi bowiem gwarantować bezpieczną jazdę w specyficznych i jednocześnie bardzo trudnych, często zmiennych, zimowych warunkach. Pamiętajmy, że tylko opony naszego auta mają bezpośrednią styczność z nawierzchnią drogi, po której się poruszamy. Przed zakupem warto więc poznać zdanie ekspertów. Gdzie szukać wskazówek?

Wiedza o oponach kluczem do sukcesu

Rynek motoryzacyjny oferuje niezliczoną liczbę producentów, modeli i rozmiarów. Aby zdecydować się na właściwe opony, każdy użytkownik auta powinien kierować się konkretną wiedzą na temat swojego pojazdu oraz przestrzegać ściśle określonych zaleceń producenta samochodu. Musi też dokładnie znać swój styl jazdy oraz liczbę kilometrów, jakie pokonuje w zimie. To pierwszy krok, by kupić właściwe ogumienie na zimę. Jeśli jesteśmy już uzbrojeni w tę podstawową wiedzę motoryzacyjną, możemy skorzystać z jeszcze jednej podpowiedzi ? z wyników testów opon zimowych, przeprowadzanych przez renomowane instytucje.

Zimówki w testach ADAC

Dlaczego testy opon zimowych przeprowadzane przez ADAC mogą być przydatne? Otóż, ADAC jest największym i najbardziej znanym niemieckim automobilklubem, który służy fachową pomocą na niemieckich drogach. Już od wielu lat, w niezależny i profesjonalny sposób, testuje opony letnie, zimowe oraz całoroczne. Poza tym firmę uznaje się za jedną z najważniejszych instytucji, która ocenia jakość rynku ogumienia w Europie. ADAC w trakcie testów bierze pod uwagę wiele istotnych kryteriów. Są to między innymi: przyczepność, trakcja, prowadzenie na mokrej, oblodzonej czy ośnieżonej nawierzchni.

Zimówki na medal sezon 2014/2015

W ADAC sprawdzono 28 modeli opon zimowych proponowanych w sezonie 2014/2015. Testy przeszły opony w dwóch rozmiarach 175/65 R14 T i 195/65 R15 T. Zwycięzcą okazał się znany produkt firmy Continental – ContiWinterContact TS850. Dlaczego to właśnie ta opona jest najlepsza? Jakie opony są równie dobre? Odpowiedzi na te pytania można poszukać na przykład na Oponeo.pl – największej bazie opinii w polskim Internecie.