Szukamy dobrego płynu do spryskiwaczy!

plyndospryskiwaczy

Posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością kupna mnóstwa akcesoriów, które czynią jazdę bardziej komfortową i przyjemną. Wśród tych, o których nie można zapomnieć – zwłaszcza wtedy, kiedy za oknem prawdziwa plucha – znajdują się płyny do spryskiwaczy. To właśnie one czyszczą nasze szyby, poprawiając komfort widzenia, a tym samym zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Wybór płynów do spryskiwaczy jest jednak tak duży, że naprawdę można się pogubić. Co więc brać pod uwagę, dokonując zakupu?

Dobry płyn do spryskiwaczy jest wydajny i naprawdę skuteczny. Pozostawia szybę czystą i lśniącą na długo. Poprawia również jej przejrzystość. Nie są to jednak jedyne cechy, które należy brać pod uwagę przy kupnie środków tego rodzaju. Co jeszcze się liczy?

Zapach

Po spryskaniu szyby w samochodzie błyskawicznie zaczyna roznosić się mało przyjemny aromat środków chemicznych połączonych z alkoholem. Opary, które powstają po użyciu spryskiwacza, przedostają się do wnętrza samochodu poprzez wlot powietrza. To właśnie pojawiający się zapach jest najmniej przyjemnym aspektem stosowania płynów do mycia szyb samochodowych. Na szczęście dzisiaj producenci środków tego rodzaju dbają nie tylko o czyste szyby, ale również komfort kierowcy i pasażerów. W sklepach – takich jak na przykład Wajbex, który oferuje części i akcesoria samochodowe – można kupić płyny aromatyzowane, których stosowanie nie wiąże się z przykrymi doznaniami: http://www.wajbex.pl/pages/oleje-i-plyny,30-16.aspx. Zapachy są naprawdę różne: apetyczne jabłuszko, orzeźwiająca cytryna czy letnie kwiaty to tylko niewielka część tego, co dzisiaj przygotowują dla swoich klientów producenci płynów do mycia szyb samochodowych. Trzeba jednak pamiętać, aby wybierać płyny aromatyzowane tylko renomowanych marek – zbyt duża ilość wonnych substancji może bowiem prowadzić do szybszego niszczenia wycieraczek.

Bezpieczeństwo

Płyny do spryskiwaczy to środki, które zawierają w swoim składzie rozmaite substancje chemiczne. Ich wpływ na nasze zdrowie nie jest obojętny. W związku z tym każdy kierowca, który zamierza kupić płyn do spryskiwacza, powinien wybierać jedynie produkty najwyższej jakości. Wyznacznikiem bezpieczeństwa jest certyfikat PZH oraz PCBC. Firmy, które je zyskały, mają prawo do umieszczania na swoich produktach litery B, czyli znaku bezpieczeństwa. Dzięki temu kupujący mogą być pewni, że wybierają produkt, który na pewno im nie zaszkodzi. Dobrym rozwiązaniem jest również dokładne przeczytanie etykietki znajdującej się na opakowaniu. Producent ma obowiązek dokładnego wymienienia na niej wszystkich składników, które tworzą dany płyn.

Pora roku

Jeszcze kilkanaście lat temu kierowcy nie mieli wielkiego wyboru: w sprzedaży znajdowały się jedynie płyny przeznaczone do całorocznego użytkowania. Dzisiaj możemy wybierać płyny do spryskiwaczy zimowe oraz płyny do spryskiwaczy letnie. Kupując płyn na zimę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na temperaturę krystalizacji. Zimową porą bezpieczne w stosowaniu są te płyny, których temperatura krystalizacji nie jest większa niż -20. Kupując taki płyn, można być pewnym, że nie zamarznie on nawet wówczas, kiedy zima będzie naprawdę solidna. Płyn musi być na tyle gęsty, aby nie zamarzał, a jednocześnie nie spływał z piór wycieraczek, które w czasie dużych mrozów mogą lodowacieć. Nie może także uszkadzać karoserii i lakieru – powinien więc być wystarczająco delikatny.

Płyn do spryskiwaczy to naprawdę ważny element wyposażenia każdego samochodu. Jego kupna nigdy nie należy lekceważyć. Warto stawiać na produkty renomowanych firm, które gwarantują płyny najwyższej jakości.

Artykuł powstał we współpracy z internetowym sklepem motoryzacyjnym Wajbex.