Syrena – pierwsza dama polskiej motoryzacji

Nawet dziś, wiele lat po tym jak ostatnia Syrena zjechała z taśmy montażowej, nie ma chyba Polaka, który nie kojarzyłby nazwy tego samochodu. Dla ludzi pewnego pokolenia samochód ten był spełnieniem marzeń i pragnień, synonimem luksusu na miarę ówczesnych czasów. Dziś ma status legendy, do której wraca się z przyjemnością i pewnym rozrzewnieniem.

Historia samochodu zaczyna się w 1955 roku, kiedy to został zaprezentowany prototyp Syreny. Do produkcji wszedł dwa lata później i z miejsca podbił serca rodaków. Do 1983 roku, kiedy ostatnia maszyna zeszła z linii produkcyjnej sprzedano rekordową liczbę samochodów tej marki, a dokładnie 521 31 sztuk. Mało które auto wzbudzało tyle emocji i skrajnych opinii. Przez jednych uwielbiana, przez innych wyszydzana Syrena była autem, z którym miały styczność miliony rodaków.

Syrena – historia jak żywa

Z tego powodu wiele osób z pewnością z przyjemnością sięgnie do albumu o legendarnej Syrenie. Taka książka to powrót do przeszłości, gdzie jeszcze niedawno nikomu się nie śniło, że za kilkanaście lat po naszych drogach mknąć będą auta należące do najdroższych marek na świecie. Jej lektura będzie dla starszego pokolenia miłą reminiscencją z młodości, a dla młodszych czytelników okazją do poznania historii jednego z pierwszych polskich samochodów i nie tylko. Album Syrena, autorstwa Tomasza Szczerbickiego, dostępny na stronie wydawnictwa Vesper.pl to również okazja do poznania życia, aspiracji, postaw społecznych milionów Polaków. To właśnie sprawia, że pozycja ta jest tak ciekawa. Książka jest pięknie wydana, posiada twarda oprawę i aż 400 stron, na których znajdziecie praktycznie wszystkie informacje związane z kultowym, polskim samochodem. Dzięki miłej dla oka formie album „Syrena” może być również idealnym prezentem dla każdego miłośnika samochodów. Opowieść o motoryzacji staje się pasjonującą lekcją historii, od której wprost nie można się oderwać.