SUV w nowej odsłonie – Seat Ateca

suv-w-nowej-odslonie-seat-ateca

Kompaktowe SUV’y są coraz popularniejsze w Europie. Nowoczesne auta tego typu są uniwersalne, bezpieczne i ładne. Seat wprowadzając długo oczekiwany model Ateca zaproponował samochód z charakterem. Pojazd wyróżnia się efektowną linią nadwozia oraz zapewnia idealny kompromis pomiędzy możliwościami układu jezdnego tak na szosie, jak i bardziej wymagających nawierzchniach.

Na pierwszy rzut oka

Bryła Seata Ateca jest wyjątkowo zwarta. Auto wydaje się większe, niż jest w rzeczywistości. Dzięki swoim rozmiarom zapewnia łatwość użytkowania w mieście nawet w godzinach szczytu. Przestrzeń wewnętrzna pozwala na komfortowe podróżowanie aż 5 pasażerów. Ateca zwraca uwagę nieco agresywnym designem, który jest charakterystyczny dla aut oferowanych przez Seata. Projektanci nadali linii nadwozia dynamiczny charakter, stosując ostre przetłoczenia. Pojazd wygląda niczym wyciosany śmiałymi cięciami architekta. Daje to miły dla oka efekt i pozwala wyróżnić się wśród innych samochodów. Samochód proponowany jest w kilku kolorach. Wśród nich szczególną uwagę zwraca barwa miedziano-złota. Z zewnątrz Ateca nawiązuje do wyglądu Leona, dzieląc z nim na przykład przednie reflektory. Wnętrze auta wydaje się być przeniesione niemal bez zmian z kompaktowego Seata. Hiszpański producent postawił na sprawdzone rozwiązania – ergonomię, elegancję i wysoką jakość wykonania poszczególnych elementów. Nabywcy tego SUVa mogą zmieniać wygląd wnętrza, korzystając z multikolorowego oświetlenia. Do wyboru jest kilka kolorów światła, które w dyskretny sposób oświetli wewnętrzną część drzwi przednich i tworzy niepowtarzalny klimat.

Uniwersalny SUV

Współczesny kompaktowy SUV musi być pojazdem służącym do codziennego przemieszczania się, tak jako auto na wakacyjne wypady, jak i samochód rodzinny oraz symbol dobrego gustu. Seat Ateca jest właśnie taki. Oferuje dużą przestrzeń bagażową w stosunku do konkurencyjnych modeli innych marek. Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika stanowi spore ułatwienie podczas użytkowania. Samochód wyposażony jest w nowoczesne rozwiązania zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa aktywnego i biernego. Może posiadać napęd na przednią oś lub układ 4DRIVE napędzający w razie potrzeby nie tylko przednie, ale także tylne koła. To rozwiązanie wzbogacone o system Seat Drive Profil, wyposażone w Driving Experience, daje kierowcy możliwość dostosowania pracy układu napędowego do warunków i upodobań. Dzięki temu Ateca będzie się doskonale prowadzić na szosie, na luźnych nawierzchniach i w lekkim terenie w różnych warunkach pogodowych. To gwarantuje bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy. Auto oferowane jest z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi zapewniającymi dobre osiągi, a jednocześnie zużywającymi mało paliwa. Środek ciężkości auta umieszczony jest tak, aby nie zachowywało ono tor jazdy nawet na ostrych zakrętach.

Miłośnicy marki Seat długo czekali aż na rynku pojawi się SUV z charakterystyczną literą S na przednim grillu. Auto warto przetestować u jednego z dealerów hiszpańskiego koncernu.