Skoda Octavia RS 230

skoda-octavia-rs-230
Skoda Octavia RS w wersji 230 to najszybsza wersja w historii modelu. Poza większą mocą i cieszącymi oko dodatkami wprowadza kilka istotnych nowości natury mechanicznej.

Nazwa dysponującego mocą 230 KM modelu to ukłon w stronę sportowych, wyścigowych i rajdowych samochodów Skody, które zaczęły pojawiać się w latach siedemdziesiątych i odnosiły wielkie sukcesy w swoim zakątku świata do początku lat osiemdziesiątych: oryginalnych 180 RS i 200 RS oraz późniejszego 130 RS z silnikami umieszczonymi z tyłu i napędem przenoszonym na tylne koła.

Świetna propozycja dla osób, które lubią dobre osiągi i bogate wyposażenie. Do tej pory 2-litrowa jednostka benzynowa TSI generowała 220 KM. Rasowa Octavia RS wygląda dużo lepiej od seryjnego auta i napędzana jest mocnym 230-konnym silnikiem benzynowym, który pozwala na przyspieszenie od 0 do 100km/h w 6,7 s. Prędkość maksymalna wynosi obecnie 250 km/h.

Skoda ma bogate wyposażenie a nawet elektronicznie regulowaną blokadę mechanizmu różnicowego przedniej osi (VAQ). Zależnie od potrzeb może 100 procent momentu napędowego przekazać na jedno przednie koło. Dzięki temu szybciej możemy pokonywać zakręty. Skoda Octavia RS 230 seryjnie została wyposażona w sportowe zawieszenie obniżone o 15 milimetrów.

Na rynku pojawi się w czerwcu 2015 roku. Ceny RS 230 na razie nie podano. Obecnie model RS z ręczną, sześciobiegową skrzynią kosztuje co najmniej 106 150 złotych.

Na targach w Genewie można było zobaczyć także Fabię Monte Carlo, serię „Edition” dla Fabii, Rapida, Octavii i Yeti oraz zupełnie nową generację limuzyny Superb.

Szukasz części do Skody? Sprawdź informacja o czesciauto24.pl