Serwisowanie samochodu – ASO czy zwykły serwis?

lgf01a201501160600

Kupujesz wymarzony nowy samochód? Udało ci się znaleźć atrakcyjnego, używanego kilkulatka z gwarancją od polskiego właściciela? W takich sytuacjach często pojawia się kwestia dotycząca serwisowania pojazdu – czy robić to w ASO, tak jak zaleca producent, czy też wybrać zwykłe warsztaty, które nie są autoryzowane. Na co warto się zdecydować?

Czy ASO jest obowiązkowa?

Przede wszystkim warto wskazać już na samym początku, że zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez Unię Europejską, właściciele nowych samochodów oraz tych na gwarancji nie muszą już serwisować aut w ASO, czyli Autoryzowanych Stacjach Obsługi bez utraty ochrony gwarancyjnej. Jednak trzeba pamiętać, że w związku z tym należy przestrzegać kilku ważnych zasad, aby nie okazało się, że gwarancja może zostać podważona.

Często wielu właścicieli samochodów narzeka na to, że wizyty w ASO są dla nich bardzo drogie w porównaniu z tańszymi serwisami, które nie mają markowej autoryzacji. Niemniej jednak taka oszczędność może skończyć się niezbyt dobrze, głównie dla portfela właściciela pojazdu.

Opłaca się mieć gwarancję

Zgodnie z przepisami wszelkiego rodzaju czynności serwisowe muszą być prowadzone zgodnie z zaleceniami producenta, dlatego też jeżeli okaże się, że coś zostało niewykonane odpowiednio, wówczas może skończyć się to unieważnieniem gwarancji wtedy, gdy samochód będzie się chciało oddać na naprawę gwarancyjną.

Zatem jeżeli chcesz oddać samochód do serwisu, ale ASO wydaje ci się za drogie, w takim przypadku zawsze pamiętaj o tym, aby wybrać sprawdzonych specjalistów, którzy nie wywołają większej szkody niż pożytku. Gdy jednak nie chcesz mieć z tym żadnych problemów, po prostu wybierz ASO ? w ten sposób otrzymasz kompleksową obsługę, chociaż drożej, to jednak bez ryzyka.

Gdy interesuje cię serwis Honda w Warszawie, sprawdź Honda Plaza – autoryzowanego dealera samochodów i motocykli Honda. Prowadzi on także autoryzowany serwis Honda, w którym można otrzymać profesjonalną pomoc od najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie.