SEAT LEON S.C – dla młodych duchem

seat-leon-s-c-dla-mlodych-duchem

Seat LEON SC to pełnoprawne, wyjątkowe w swoim designie coupé o dającej wrażenie lekkości, smukłej karoserii oraz klasycznej trapezowej kratownicy. Jak w przypadku każdego tego rodzaju pojazdu, konstruktorzy postawili na dość odważne kształty. Mówiąc krótko, SEAT Leon SC to bardzo wyjątkowa stylistyka wprost z gorącej Hiszpanii, zdecydowanie wyróżniająca się na drodze. O tym, że samochód wykonano z myślą o ludziach młodych duchem, niech świadczy fakt wyposażenia Leona SC w elektrycznie otwierany, panoramiczny dach. Czy nie chciałbyś, pędząc na bezpiecznej szosie, jednym przyciskiem uchylić szklany dach i poczuć powiew wiatru? Seat LEON w wersji coupé to pojazd dla tych, którzy na to pytanie odpowiedzą – oczywiście.

To, co drzemie pod maską Leona

Oferta w zakresie wyboru właściwego silnika jest naprawdę szeroka i składa się na nią sześć odmiennych silników benzynowych oraz pięć jednostek wysokoprężnych. Do wyboru masz Seaty benzynowe od wielkości 1.2 l, aż do 1.8 TSI 180 KM. Wszystkie należy uznać za bardzo oszczędne, spalają bowiem od 5 do 6 l/100 km. Odmiany dieslowe to natomiast auta z silnikiem 1.6 l lub 2.0 l, różniące się liczbą KM. Najsłabsza jednostka to niezwykle ekonomiczne 90 KM, spalające 4,1 l/100 km. Po drugiej stronie skali znajdziesz zaś dwulitrowego Leona ze 184 KM na pokładzie.

Po zęby uzbrojony w technologię

SEAT Leon SC to nie tylko unikalna, lekko agresywna sylwetka, ale również bogaty zestaw nowoczesnych udogodnień. Dzięki nim zarówno krótkie, miejskie podróże, jak i dalekie wyprawy staną się naprawdę przyjemne. Mowa przede wszystkim o wyposażeniu Leona SC w reflektory typu full LED, naświetlające powierzchnię drogi z niesłychaną intensywnością oraz w skrzynię biegów DSG, wyposażoną w łopatki zmiany biegów i podwójne sprzęgło. Jakby tego było mało, każdy SEAT Leon SC posiada również system Easy Connect, będący prawdziwym, multimedialnym centrum sterowania z nawigacją (za tą funkcjonalność odpowiada NAVI System) i obsługą zewnętrznych urządzeń grających, jak na przykład smartfon. O jakość dźwięku w kabinie samochodu dba natomiast uznany system nagłośnienia SEAT.

Kogo porwie SEAT Leon SC?

Podsumowując, śmiało można uznać, że Seat LEON SC to model dla każdego, kto ceni sobie przede wszystkim połączenie dynamiczności z unikatowym designem, ale równocześnie myśli o optymalizacji kosztów korzystania z samochodu. Nowy Seat LEON SC to unikalne coupé, przygotowane z myślą o miłośnikach dynamicznej jazdy i komfortu w czasie bliższych wypadów i nieco dalszych podróży. To samochód wyposażony w szeroką gamę technologicznych dogodności i zaprezentowany w zróżnicowanej ofercie silnikowej. Jego niewątpliwym zaletom naprawdę trudno się oprzeć.

Więcej o samochodach marki SEAT przeczytają Państwo na portalu seat-auto.pl.