Samochody dostępne od ręki w salonach dealerskich. Brać czy nie brać?

ford-fokus

Wiele salonów dealerskich ma na sprzedaży samochody dostępne od ręki – wystarczy tylko wejść do salonu i jeszcze tego samego dnia możne wyjechać z niego nowym pojazdem. Czy warto skorzystać z takiego właśnie rozwiązania?

Zakupienie samochodu jest sporym wydatkiem i wymaga namysłu nad odpowiednim modelem, a także jego wyposażeniem. Poza tym warto też przemyśleć kwestie jego finansowania – czy trzeba będzie wziąć kredyt? Gdy idzie się do salonu samochodowego, aby zapoznać się z nowymi pojazdami, można na miejscu zapoznać się z różnymi z nich ? tymi, które czekają na parkingu oraz wewnątrz salonu na kupujących.

Jeżeli przykładowo interesuje cię nowy Ford Fokus, jeden z bardzo popularnych samochodów, który jest często wybierany przez Polaków, w salonach Forda znajdziesz gotowe pojazdy, którem można kupić od ręki, ale również możesz zdecydować się na zamówienie auta zgodnie z twoimi wymaganiami dotyczącymi jego wyglądu oraz wyposażenia.

Gotowe do wyjazdu auta czekające w salonach dealerskich to przede wszystkim modele w niższych klasach wyposażenia. Dlaczego? Ponieważ mają za zadanie przyciągać swoimi niskimi cenami – to na nie zwracamy uwagę w szczególności. Poza tym takie samochody można sprzedać łatwiej, dlatego też dealerzy nie decydują się na inwestowanie sporej sumy w maksymalnie wyposażone wersje.

Jeżeli wobec tego chcesz kupić nowe auto w niskiej cenie i nie chcesz długo czekać na jego odebranie, wówczas nowe modele to coś, na co warto zwrócić uwagę. Oczywiście, minusem jest wybrany już kolor oraz brak możliwość zmiany wersji wyposażeniowej. Nierzadko jednak można kupić je z dodatkowymi obniżkami, gdy dealer chce szybko pozbyć się pojazdu. Gdy z kolei chcesz mieć pojazd uszyty na miarę, w takim przypadku warto zamówić swoją własną wersję. Niestety, w tym przypadku minusem jest dłuższy czas oczekiwania – od kilku dni do nawet kilku miesięcy. Wówczas także konieczne jest dokonanie wpłaty zaliczki do dealera.

Zatem samochody nowe dostępne od ręki to propozycja przeznaczona dla każdego, kto nie może czekać na odebranie sprzętu. W przeciwnym przypadku warto zakupić pojazd na zamówienie i zaczekać na jego odbiór.