Samochodowe żarówki LED H4 i H5 ? czym się różnią?

led-h4
W branży motoryzacyjnej mamy niewątpliwie kolejną rewolucję. Tym razem dotyczy ona świateł samochodowych. Po światłach ksenonowych i biksenonowych teraz nastała era oświetlenia diodami LED. Nie sposób nie zauważyć, że powoli kończy się czas tradycyjnych lamp samochodowych. Rozwój branży powoduje, że swoje zastosowanie znalazły żarówki LEDowe charakteryzujące się niezwykle długą żywotnością.

Producenci zapewniają, że przy zastosowaniu tego typu świateł nie będzie konieczna ich wymiana i będą one służyć przez cały okres eksploatacji auta. Swoją popularność żarówki LEDowe zawdzięczają dzięki zwiększonej wytrzymałości, a także zmniejszonemu poborowi energii. W światłach przednich, a więc halogenowych swoje zastosowanie znajdą diody typu H4. Są to żarówki przeznaczone do świateł drogowych i mijania. Żarówki tego typu emitują skondensowane światło o jednolitej białej barwie, bardzo zbliżone do świateł z lamp ksenonowych. Przeciętna żywotność świateł tego typu 50.000 godzin, żadne inne typy świateł nie są wstanie osiągnąć tak długiej żywotności. Warta podkreślenia jest oszczędność energii.

W światłach typu LED oszczędność dochodzi nawet do 90% w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem. W przeciwieństwie do lamp tradycyjnie stosowanych w samochodach lampy LEDowe nie nagrzewają się. Nowa generacja lamp jest także bardzo prosta w montażu i opiera się na zasadzie plug and play.Popularność tych tego typu lamp jest także widoczna wśród ofert sklepów oferujących akcesoria świetlne do samochodów. W ofercie sklepu sunovo4car.pl znajdziemy olbrzymi wybór lamp LEDowych przeznaczonych nie tylko do jazdy dziennej. Coraz częściej pojawiają się LEDowe zamienniki do świateł przeciwmgielnych, kierunkowskazów czy stopu. Za nowym typem świateł przemawia oszczędność. Lampy te są również odporne na wstrząsy.

Warto też zwrócić uwagę na szybsze niż w tradycyjnych modelach świateł włączanie i wyłączanie się świateł. Przeciętna żarówka tego modelu zawiera w sobie trzynaście diod, a jej kąt świecenia wynosi 360 stopni. Chociaż sam montaż lamp nie jest zbyt skomplikowany niewielkie utrudnienia może powodować specyficzne ich oznaczenie. Aby odpowiednio dopasować lampę do modelu samochodu warto przyjrzeć się oznaczeniom. Dobierając odpowiednią żarówkę halogenową do naszego samochodu, możemy spotkać się z ich enigmatycznymi oznaczeniami typu PX26d czy P43t stosowanymi przez sprzedawców.

Są to oznaczenia rodzajów trzonków żarówki, czyli jej zakończenia, które osadzamy w gnieździe. Oznaczeń tych używa się zamiennie, co znaczy, że halogen H4 to ta sama żarówka co halogen o oznaczeniu P43t. Nie ma jednak konieczności aby pamiętać to wszystko. Wykwalifikowani sprzedawcy z sunovo4car.pl bez problemu pomogą dobrać odpowiednie oświetlenie do samochodu.Przy okazji wymiany oświetlenia warto udoskonalić swój samochód o inne elementy zwiększające poruszanie się po drodze. Przydatnym wyposażeniem mogą się okazać lampy LED bar cree, które ułatwią wprowadzenie samochodu do garażu.

Światła LEDowe to nie tylko zwiększone bezpieczeństwo, ale także możliwość poprawienia designu naszego samochodu. Jeśli chcemy wyróżnić naszego czterokołowca z tłumu przeciętnych samochodów, można zastosować diody typu „oczy anioła”. Dają one gwarancję, że nikt nie przejdzie obojętnie obok twoich nowych lamp.Lampy LEDowe to niewątpliwie przyszłość w motoryzacji. W nowych modelach są one niemalże standardem, w starszych powoli się stają zwiększając żywotność samochodu jak i nasze bezpieczeństwo na drodze.