Rekord prędkości motocykla na lodzie

craig-jones

Motocykl Buell 1125R z wtryskiem nitro osiągnął na zamarzniętym jeziorze Dallen prędkość 238 km/h.

Ekstremalne temperatury, ekstremalny motocykl, ekstremalna prędkość ? Zawodowy kaskader Craig Jones niedawno wrócił ze Szwecji gdzie, stawiając czoło zdecydowanie zimowym temperaturom, ustanowił pierwszy na świecie rekord prędkości motocykla na lodzie.
buell-1125r
Po kilku krótkich testach i kilku próbach, Craig na zmodyfikowanym modelu Buell 1125R osiągnął fenomenalną prędkość 238 km/h na zamarzniętym jeziorze Dallen, jadąc na kilkucentymetrowym lodzie, oddzielającym go od 1,226 miliona metrów sześciennych lodowatej wody.

Ekstremalne warunki jazdy wymagały ekstremalnego wyposażenia więc motocykl poddano ?małym? modyfikacjom. Instalacja wtrysku podtlenku azotu dostarczyła dodatkowych 50 koni mechanicznych na dystansie 1.1 km. Opony zostały wyposażone w wystające kolce (20 mm na tył i 15 mm na przód) umożliwiające utrzymanie przyczepności na niebezpiecznej powierzchni.

Nie zważając na ryzyko związane z próbą, Craig powiedział: ?Jestem przekonany, że to umysł jest największym czynnikiem ograniczającym zdobywanie szczytów. Im mniej myślisz o ryzyku tym łatwiej sobą kierujesz. Dla mnie to proste. Wrzucam biegi i jadę jak najszybciej mogę.

Śmiała postawa Craig?a jest lustrzanym odbiciem twórcy motocykli Buell, Eryka Buell?a, którego marzeniem było zbudowanie amerykańskiego motocykla sportowego najwyższej jakości. Buell rozpoczął karierę w Harley-Davidson w roku 1979 jako Junior Test Engineer i od razu zaczął awansować. Jego innowacje, przeniosły motocykle sportowe na następny poziom, dostarczając właścicielom wyjątkowych wrażeń i radości z jazdy.

rekord-predkosci-na-motocyklu

rekord-predkosci-na-motocyklu2

rekord-predkosci-na-motocyklu3

rekord-predkosci-na-motocyklu4

rekord-predkosci-na-motocyklu6

rekord-predkosci-na-motocyklu7

Dodaj komentarz