Rejestrator samochodowy dla zawodowego kierowcy

cam

Dla osób, które niemal każdego dnia przemierzają setki kilometrów powinny stać się jednym z podstawowych elementów wyposażenia samochodu. Ich zakup leży w interesie nie tylko kierowcy, ale również pracodawcy, który powinien zadbać o jak najlepszy komfort jazdy oraz niezbite dowody w razie ewentualnej kolizji na drodze lub poza nią. O czym mowa? Oczywiście o kamerze samochodowej.

Odpowiednio dobrany rejestrator pozwoli przekazać policji kompletną wersję zdarzenia oraz niezbędne dane. Funkcja aparatu pomoże nam również w udokumentowaniu ewentualnych uszkodzeń czy sytuacji na drodze bezpośrednio po incydencie.

Rejestratory samochodowe są zupełnie legalne, jeśli rejestrowany obraz wykorzystujemy do własnego użytku. Nie wolno nam natomiast publikować nigdzie obrazów zawierających tablice rejestracyjne. Inaczej sytuacja ma się w przypadku przekazania nagrania policji. Dlatego rejestrator warto mieć i warto z niego korzystać.

Liczba opcji, które mamy do wyboru jest praktycznie nieograniczona. Od najbardziej podstawowych modeli po najbardziej zaawansowane. Zdecydowana większość modeli posiada opcję montażu za pomocą przyssawki do szyby, opcjonalnie taśmy i kleju. Rozbieżność cenowa waha się od kilkudziesięciu złotych do nawet 2 000 zł. Cena wzrasta wraz z liczbą i jakością parametrów. Im droższy model, tym więcej ma nam do zaoferowania.

Co posiada dobra kamera samochodowa?

Rejestratory samochodowe powinny cechować się dobrą rozdzielczością i jakością nagrania. W większości sytuacji wartością, która nas zadowoli będzie 720p. Liczba klatek poniżej której nie warto już schodzić to 20 na sekundę. Kupując rejestrator warto upewnić się, że ilość klatek dostępna jest we wszystkich oferowanych rozdzielczościach. Kąt rejestracji wideo, który powinien nas zadowolić to przedział 120-130 stopni. Im większy kąt, tym większy obraz. Ten na poziomie 170 stopni często pozwoli nam na rejestrację ruchu na części pasów po bokach naszego samochodu. Niestety taki obraz jest bardziej zniekształcony. Regulacja ostrości i stabilizacja obrazu to kolejne elementy, które warto sprawdzić. W przypadku kiedy kamera ma służyć nam również podczas jazdy nocnej koniecznym wydaje się sprawdzenie, czy posiada ona dodatkowe źródło oświetlenia.

Z racji tego, że rejestratory samochodowe posiadają ograniczoną pojemność nośników wiele z nich ma opcję zapętlania. W tej sytuacji warto wybrać model, który podczas gwałtownego uderzenia zapisze odpowiedni fragment, a po naciśnięciu przycisku awaryjnego nie pozwoli go usunąć samoczynnie. Droższe kamery posiadają moduł GPS, który pozwala nam na zarejestrowanie szczegółowych informacji na temat trasy przejazdu, jej przebiegu, jak również prędkości. Wśród mniej istotnych opcji znajdziemy takie parametry jak możliwość rejestracji dźwięku, odporność na temperaturę, jakość wykonania, regulacja uchwytu oraz  aparat.

Przed dokonaniem ostatecznego wyboru rekomenduje się sprawdzenie jak kamera spisze się w codziennym użyciu. Mamy dostępnych wiele materiałów w Internecie związanych z możliwościami danego modelu. To sprawi, że nie zawiedziemy się po jego zakupie.