Porównujemy i nie kupujemy – prawda o porównywarkach ubezpieczeń komunikacyjnych

Circuit-Yamaha-R1

Z powodu stale rosnących cen polis OC i AC wielu właścicieli pojazdów decyduje się na korzystanie z kalkulatorów dających możliwość porównania ofert wielu firm.

Ilość towarzystw ubezpieczeń działających na polskim rynku oraz różnorodność ofert przyprawia o zawrót głowy. Porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl jest zatem  bardzo dobrym rozwiązaniem, pozwalającym za jednym razem zweryfikować ceny polis ubezpieczeniowych oraz zakres oferowanych propozycji.

Kupić czy nie kupić?

Niestety w Polsce wciąż mamy do czynienia z tzw. efektem ROPO (research online, purchase offline). Problem Polskich porównywarek polega na tym, że oczywiście sporo kierowców decyduje się na poszukiwanie informacji na temat ubezpieczeń w Internecie, ale zdecydowana większość finalizuje zawarcie umowy OC i AC bezpośrednio w oddziale konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Jak wynika z badań, Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc pod względem zakupu polis właśnie przez porównywarki ubezpieczeń. Niestety powodem efektu ROPO jest jedynie przyzwyczajenie, nie istnieją żadne merytoryczne przesłanki pozwalające stwierdzić, że kontakt osobisty jest lepszy.

Porównywarka ubezpieczeń idealnym rozwiązaniem na drożejące ubezpieczenia

Wysokości składek za polisy ubezpieczeniowe nie będą spadały. Z roku na rok możemy oczekiwać wzrostu cen ubezpieczeń. Klienci firm ubezpieczeniowych będą więc zmuszeni do szukania oszczędności. W celu minimalizacji cen polis kierowcy mogą albo ograniczać zakres dotychczasowych ubezpieczeń albo po prostu szukać lepszych ofert. Drugie rozwiązanie jest zdecydowanie korzystniejsze. Właścicielowi samochodu, który co najmniej od 8 lat ubezpiecza zarówno OC jak i AC trudno będzie zrezygnować z komfortu jaki zyskuje dzięki polisie pakietowej.

Jeżeli wykorzystując kalkulatory kierowcy znajdują dobre oferty, to dlaczego ich po prostu nie zakupić również bez wychodzenia z domu. Po drugiej stronie porównywarki rankomat.pl pracuje ponad 40 agentów. Jeśli gubimy się w ilości ofert oraz zakresach ubezpieczenia, zawsze możemy zatelefonować i uzyskać poradę oraz wszelkie niezbędne informacje. Zazwyczaj cały proces porównania i zakupu polisy to nie więcej jak 20 minut. Polisa ląduje w skrzynce mailowej a my możemy poświecić czas na znacznie ciekawsze zajęcia.

W związku z korzyściami jakie płyną z korzystania z porównywarek trudno zaprzeczyć, że zakup polisy z wykorzystaniem kalkulatorów jest strzałem w 10!