Oszczędzać trzeba umieć.

Przed zakupem samochodu, szczególnie jeśli jest to pierwszy nasz dwuślad, każdy, lub prawie każdy myśl, że to będzie ten model, o którym można powiedzieć ? bezawaryjny. Taki samochód to marzenie każdego. Nic nie trzeba robić, poza laniem paliwa, wymianą oleju i ewentualnie klocków hamulcowych. Niestety życie często szybko weryfikuje takie myśli. Szczególnie jeśli kupuje się wóz z drugiej ręki, szybko może się okazać, że coś z naszymi czterema kółkami jest coś nie tak. Coś zaczyna stukać, coś zaczyna ciec. I w tym momencie zaczyna się problem. Samochód staje się prawdziwą skarbonką, do której trzeba cały czas widać, a końca nie ma. Cały czas jakieś drobne usterki sprawiają, że nasz portfel cały czas chudnie. Co gorsza samochód potrafi sporo kosztować również wówczas, kiedy samochód jest sprawny. Pewnie większość czytelników zastanawia się co takiego jest tego powodem? Ubezpieczenie, ta obowiązkowa zrzutka potrafi sprawić, że wielu właścicieli pojazdów chciałoby się go pozbyć. Każdego roku obowiązkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej rośnie. Wprawdzie towarzystwa ubezpieczeniowe twierdzą, że podwyżki są skutkiem tego, że co raz większa grupa kierowców nie opłaca ubezpieczenia, ale większość kierowców twardo uważa, że rosnące ceny to efekt chęci zysków towarzystw ubezpieczeniowych. Prawda pewnie leży gdzieś po środku. Nie zależnie, jakby nie było koszty utrzymania cały czas rosną. Całe szczęście, że istnieją sposoby na to, by je choć trochę obniżyć.

Kupujemy dobre opony za niewielkie ceny.

                Opony ? kawałek gumy na kołach naszych samochodów, które choć nie są zbyt efektowne, jednak mają wielkie znaczenie zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i dla komfortu. Jak wiadomo opony, to jedyna część samochodu, która się styka z podłożem. Łączy samochód, a dokładniej jego część jezdną z nawierzchnią, po której się porusza. Co ciekawe, opona pojawiła się nieco później niż sam samochód. Od chwili swojego debiutu na kołach samochodu Forda opona bardzo się zmieniła. Wiele specjalistycznych laboratoriów pracuje ciężko by opracować nową oponę, która byłaby jeszcze bezpieczniejsza, szybsza, lepsza niż te, które są obecnie na rynku. To oczywiście sprawia, że opony są każdego roku co raz droższe. Dlatego wielu kierowców szukając oszczędności w utrzymaniu swojego samochodu najczęściej kierują swoje myśli ku oponach. Niestety ich myśli związane są z zakupami opon używanych, lub też tych, co do których producentów nic, lub prawie nic nie można powiedzieć. To nie jest dobry pomysł. Jeśli chodzi o opony używane, to choć często wyglądają wręcz idealnie, to nikt nie jest w stanie powiedzieć, jaka jest ich historia, czy nie brały udział w zdarzeniu, które osłabiło ich konstrukcję. Taka opona nie jest pewną częścią auta, a pamiętać trzeba, że opona jest ważnym elementem układu, który ma nam to bezpieczeństwo zapewnić. Zamiast kupować takie niepewne ogumienie, warto zapoznać się z tym, kiedy i gdzie kupować, by to było jak najtaniej, ale jakość była jak najwyższa. Jak to zrobić? Wystarczy posłuchać specjalistów do spraw ekonomii, którzy wskazują, że zakupy opon trzeba wykonywać nie w chwili kiedy jest już sezon, ale już po sezonie, lub przed jego rozpoczęciem. Pozwoli to na obniżenie ceny za oponę nawet o 30%. Dodatkowym sposobem na obniżenie kosztów zakupów opon jest szukanie modeli nieco starszych. Jak można zauważyć śledząc ceny ogumienia, w ciągu roku opony mogą stracić na wartości kolejne 20-25%. To już jest wiele. Ważne jest również to, gdzie robimy zakupy. Warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych z oponami. Kiedy je porównać z popularnymi serwisami, które można spotkać w naszym mieście, to można się szybko przekonać, że są one niższe i to sporo, a co więcej, internetowe serwisy opon, posiadają bardzo szeroki wybór opon w każdym przedziale cenowym. Zamiast więc ładować się w zakup niepewnego ogumienia, warto pogłówkować i kazać się sprytnym.

                Zakupy w sieci ? to się opłaca.

                Naprawa samochodu, czy choćby zwykły przegląd związany z wymianą oleju, filtrów, czy klocków, to również jest ta część posiadania samochodu, która dobrze się nie kojarzy. Sama wymiana oleju wraz z filtrem to wprawdzie dla części samochodów nie jest wielki wydatek, to jednak by zaoszczędzić, część posiadaczy dwuśladów zamiast wymieniać olej raz do roku, przedłuża ten okres do dwóch, czy nawet trzech lat. Nie patrzą na to, że takie postępowanie naraża ich na poważne wydatki związane z remontem silnika. Po prostu chwilowe oszczędności są ważniejsze. Zamiast ?oszczędności? tego typu warto wybrać się na zakupy do sieci. Sieć to nie jest tylko miejsce, gdzie można kupić tanio opony. Planując przegląd samochodu, lub jego naprawę, warto zajrzeć do sklepów oferujących części samochodowe. Warto porównać je z ty co oferują sklepy tradycyjne. Można szybko zauważyć, że nawet kupując części markowe, oryginalne w sklepach wirtualnych, ich koszt nie będzie aż tak wielki. Faktem jest, że kupując niewielkie części, będziemy musieli doliczyć koszt przesyłki, jednak nawet po uwzględnieniu tego, można się cieszyć fajnymi oszczędnościami. Zaletą sklepów z częściami samochodowymi, znajdującymi się w sieci jest to, że zakupów można dokonać z każdego miejsca. Z domu, z warsztatu, tak gdzie się znajdujemy, gdzie jest zasięg Internetu i jakiś sprzęt typu smartfon. A dostawa ? w ciągu paru dni na wskazany adres kurier przywozi nasze zakupy. Można nosem kręcić, że kilka dni oczekiwania to jest sporo, ale proszę pokazać taki sklep tradycyjny, który potrzebne części (po za drobnicą) dostarczy natychmiast. Zazwyczaj również musi go sprowadzić i to z odpowiednią dla siebie prowizją.

                Na samochodzie można zaoszczędzić jednak trzeba wiedzieć jak, by na pozornych oszczędnościach nie wyjść jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.