Opony zimowe – nowości w sezonie 2016/2017

blizzak

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, a dla sporej grupy właścicieli samochodów wiąże się to z koniecznością zakupu opon zimowych. Najnowsze modele (zwłaszcza z klasy premium) zostały zaprojektowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, dlatego warte są naszej uwagi.

Każdego roku przed kolejnym sezonem także i przed tegoroczną zimą producenci w swej ofercie mają do zaproponowania kierowcom najnowsze modele ogumienia. Oczywiście część z nich to całkowicie nowe linie, natomiast pozostałe należą do grupy następców starszych modeli. Ten sezon nie różni się, bowiem koncerny przygotowały rozmaite propozycje, zarówno dla właścicieli pojazdów osobowych, z napędem na obydwie osie oraz dla właścicieli samochodów elektrycznych. Wybierając opony dla naszego samochodu, musimy zwrócić uwagę czy konkretny model w ogóle jest przystosowany do typu samochodu, jaki posiadamy, a także czy osiągi, jakie deklarowane są przez producenta w ogóle odpowiadają naszym oczekiwaniom. W czasie wyboru konkretnego modelu opon nie możemy kierować się jedynie ceną, ważne są także opory toczenia, trwałość albo osiągi w trudnych warunkach.

Nowości tego sezonu to m.in.:

Bridgestone Blizzak NV są propozycją japońskiego koncernu dla właścicieli pojazdów posiadających napęd elektryczny. Ten model różni się od opony Bridgestone Blizzak LM-500 mieszanką gumową. Model ten powstał specjalnie z myślą o elektrycznym BMWi3. Opona ta powstała po wielu latach badań japońskich konstruktorów nad zmniejszeniem energii, jaka jest potrzebna oponom do właściwej pracy. Poza tym, warto wspomnieć, że ten model jest swego rodzaju podsumowaniem wszystkich dotychczasowych „odkryć” największego koncernu na rynku oponiarskim. Na pewno można uznać to za przełom w ofercie ogumienia zimowego. Oponę skonstruowano w ramach technologii „Ologic”, która zapewnia znakomite osiągi i jednocześnie zmniejsza opory toczenia, tym samym zapewniając nie tylko bezpieczną, lecz także ekologiczna jazdę. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec tę najnowsza technologię, ponieważ opona posiada większa średnicę, natomiast bieżnik jest wyraźnie węższy. To powoduje, że do pracy potrzebuje mniej energii, dodatkowo zachowuje znakomita odporność na wszelkiego typu uszkodzenia. Zarówno ten, jak i inne najnowsze modele opon Bridgestone, są produktami, których celem jest pomoc w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla o 50 proc. do roku 2050. Opona ta dostępna jest w rozmiarze 19 cali.

Przedstawicielem klasy ekonomicznej jest Dayton DW510 EVO, uniwersalna opona zimowa. Oponę tę zakwalifikowano do klasy ekonomicznej, która można użytkować w wielu rozmaitych typach samochodów osobowych. Ten model jest ulepszoną wersją bardzo popularnej wśród właścicieli aut opony Dayton DW510. Jaka jest mocna strona tego modelu? Wszechstronne osiągi, dzięki którym na drodze można czuć się nie tylko komfortowo, ale i bezpiecznie niezależnie od tego, jakie warunki panują na drodze. Tak wysoki poziom osiągów zapewnia głównie kierunkowa rzeźba bieżnika. Nie da się ukryć, że właśnie po tę budowę bieżnika konstruktorzy najlepszych opon sięgają najczęściej. Powód jest prosty – charakteryzuje się najskuteczniejszym i najszybszym odprowadzaniem błota i wody spod powierzchni koła. Ten model może zadowolić kierowców, którzy sporo podróżują poza miastem, jak i potrzebujących odpowiedniego wyposażenia do miasta. Z pewnością dodatkowe udogodnienie zwłaszcza dla tych kierowców, którzy osiągają długie przebiegi jest to, że opona dobrze tłumi dźwięki, jakie powstają podczas jej pracy, czego konsekwencją jest cicha i komfortowa jazda. Dodatkowym atutem jest mieszanka gumowa, z jakiej produkowany jest ten model, która charakteryzuje się dużą trwałością. A to z kolei powoduje, że możemy mieć pewność, iż opona starczy na kilka sezonów i co więcej – cały czas będzie posiadała dobre osiągi. Opona ta dostępna jest w rozmiarze od 13 do 17 cali.

Źródło: Oponeo.PL