Nowoczesna kasa fiskalna w warsztacie samochodowym

pckf-nowoczesna-kasa-fiskalna-w-warsztacie-samochodowym

Przedsiębiorca, który postanowi otworzyć warsztat samochodowy i zacznie wykonywać usługi na rzecz klientów indywidualnych, a nie innych firm, stanie przed zadaniem zakupu kasy rejestrującej sprzedaż. Warto pamiętać, że jedynie urządzenie fiskalne dostosowane do potrzeb konkretnej działalności, zaoferuje komfort pracy. Na jakie parametry i funkcje zwrócić uwagę?

Wybór kas i drukarek fiskalnych jest bardzo szeroki. Niemniej jednak, nie każde urządzenie sprawdzi się akurat w warsztacie samochodowym lub punkcie wulkanizacji. W przypadku tego typu działalności istotna jest bowiem nie tylko ogólna funkcjonalność, ale także odporność na uszkodzenia i szczelna konstrukcja.

Przydatne funkcje kasy fiskalnej

Jest kilka cech, którymi powinna się wyróżniać nowoczesna kasa fiskalna. To zarówno możliwość przechowywania kopii paragonów w formie elektronicznej, jak i odpowiednio duża baza PLU. Pierwsza ze wspomnianych funkcji ułatwi archiwizowanie istotnych danych, natomiast druga pozwoli na zaprogramowanie wszystkich elementów asortymentu. Ponadto, przydatne przy prowadzeniu handlu będą klawisze szybkiej sprzedaży. Można je bowiem przypisać do popularnych produktów oraz usług, dzięki czemu tylko jedno kliknięcie wystarczy do wystawienia paragonu.

Kasa dla mechanika powinna być solidnie wykonana

Nie da się ukryć, że warunki pracy w warsztacie bywają trudne dla urządzeń elektronicznych. Pył i ciecze, czasami brud, taka jest specyfika tej branży. Na szczęście na rynku dostępne są kasy fiskalne, które sprawdzą się również przy intensywnej eksploatacji. Wiele modeli posiada silikonowe nakładki na klawiaturę, stanowiące dodatkowe zabezpieczenie przed zachlapaniem. Co więcej, niektóre kasy są nawet odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Dobrym przykładem takiego rozwiązania technologicznego jest Elzab K10. Kasa została wyposażona w obudowę składającą się z 2 warstwa ? twardego materiału wewnątrz i miłego w dotyku na zewnątrz. Oprócz tego, obecny w modelu K10 ekran dotykowy zapewnia niewrażliwość na zarysowania i zalanie cieczą.