Narzędzie do planowania podróży

141449066476718200

Jeszcze do niedawna znakiem rozpoznawczym każdego turysty była wielka mapa w rękach i przewodnik. Dziś nawet bez tych gadżetów jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wystarczy dostęp do internetu lub odpowiednia aplikacja. Oto najbardziej ciekawe i przydatne narzędzia do planowania podróży.

Jak dojadę

Jak dojadę to narzędzie do planowania tych najkrótszych podróży – komunikacją miejską. Wystarczy określić skąd i dokąd chcemy dojechać oraz wskazać godzinę podróży, by system nie tylko wyszukał za nas wszystkie możliwe połączenia, ale również wskazał to najbardziej optymalne. Poza szacowanym czasem podróży narzędzie podaje również jej koszt.

Dodatkową zaleta aplikacji jest to, że pozwala na szybki dostęp do aktualnych rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Jak dojadę może także pełnić funkcję naszej osobistej nawigacji. Obecnie z jej udogodnień mogą korzystać mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Katowic, Rzeszowa, Białegostoku, Olsztyna, Torunia, Zielonej Góry, Grudziądza, Gorzowa czy Radomia.

Jak dojadę dostępne jest w wersji desktopowej, ale również jako aplikacja moblina (iOS, Android, Windows Phone).

Zaplanuj trasę z Moto.Money.pl

Wystarczy kilka kliknięć, by z narzędziem Zaplanuj trasę dobrać optymalny sposób na dotarcie do celu czy oszacować czas podróży. Jednak to nie jedyne przydatne funkcje tego systemu. Po podaniu podstawowych parametrów podróży (miejsca startu, punktu docelowego czy poszczególnych miejscowości na trasie) otrzymujemy automatycznie dobraną, najlepszą drogę oraz dokładnie wyliczoną odległość. I to bez względu na to, czy planujemy poruszać się po Polsce czy wybieramy się w dłuższą podróż za granicę.

Ogromną zaletą mechanizmu jest również to, że lokalizuje utrudnienia na drogach. Po wybraniu odpowiednich opcji użytkownik może również uzyskać informacje na temat najbliższych stacji benzynowych, warsztatów czy pensjonatów i hoteli. Bardzo przydatne są również szczegółowe wskazówki na temat trasy, podpowiadające jak poruszać się w mieście, czy z którego zjazdy z autostrady skorzystać.

 

Tripomatic

Tripomatic to kolejne narzędzie przydatne podczas planowania podróży. Aplikacja to ukłon w stronę tych, którzy uwielbiają zwiedzać. Z jej pomocą można tworzyć plany wycieczek, a następnie punkt po punkcie je realizować.

Aby móc skorzystać z funkcjonalności Tripomatic niezbędne jest utworzenie konta. Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy otrzymują ładnie zaprojektowany i bardzo intuicyjny interfejs. Po wybraniu interesującego nas miasta, otrzymujemy mapę z oznaczonymi miejscami, których nie można nie zobaczyć. Przy każdym z nich pojawiają się najbardziej przydatne informacje ? np. historia danego zabytku czy, w przypadku muzeów, godziny ich otwarcia i ceny biletów. Całość sprawia wrażenie wirtualnego przewodnika turystycznego, który staje się świetną inspiracja do odkrywania nowych miejsc.

Jedynym minusem aplikacji jest to, że w zasadzie nie została jeszcze dostosowana do podróżowania po Polsce. W porównaniu do innych krajów, baza prezentowanych w Tripomatic naszych rodzimych atrakcji turystycznych jest dość okrojona.