Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie używanych samochodów

Processed with VSCOcam

Gdy chcesz kupić używane auto, w takim przypadku musisz mieć oczy dookoła głowy. Niestety, dzisiaj znalezienie tego, które będzie rzeczywiście w dobrym stanie technicznym, nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Przy poszukiwaniu używanego samochodu należy wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Często jednak wielu kupujących, szczególnie bez doświadczenia w tej dziedzinie, popełnia kardynalne błędy, które najczęściej oznaczają jeszcze większe koszty związane z doprowadzeniem pojazdu do właściwego stanu.

1. Wybieranie niesamowitych okazji
Wtedy, gdy samochód jest rażąco tani na tle innych podobnych modeli, trzeba pamiętać o tym, że możemy mieć do czynienia nie z wyjątkową okazją, ale zwykle z próbą oszustwa. Wyjątkowe okazje zwykle oznaczają, że auto ma ukryte usterki lub nawet zostało skradzione. Zanim zdecydujesz się na kupienie pojazdu w niskiej cenie, sprawdź go dokładnie w warsztacie.

2. Brak fachowego doradztwa
Poleganie na znajomych, którzy nie posiadają doświadczenia w dziedzinie motoryzacji, nie zawsze popłaca. Gdy nie masz pewność, że samochód zasługuje na uwagę, w takiej sytuacji warto zasięgnąć pomocy specjalistów ? w związku z tym poproszenie sprzedającego, aby udostępnił pojazd do sprawdzenia go w warsztacie jest najlepszym wyborem.

3. Bez jazdy próbnej
Statystyki wskazują, że nawet połowa z nas kupuje auto bez wcześniejszej jazdy próbnej. To bardzo poważny błąd, który może kosztować sporo, ponieważ to właśnie podczas jazdy próbnej można zapoznać się bliżej z pojazdem, posłuchać silnika, zobaczyć, jak działa skrzynia biegów.

4. Zapominanie o sprawdzeniu auta w bazach
Przed kupnem warto też zobaczyć informacje o aucie w bazach, między innymi na stronie internetowej HistoriaPojazdu.gov.pl – pozwala ona na uzyskanie bezpłatnego raportu z Centralnej Ewidencji Pojazdów. W celu sprawdzenia historii pojazdu konieczny jest numer rejestracyjny, numer VIN i data pierwszej rejestracji – dane można znaleźć w dowodzie rejestracyjnym.

Jeżeli wobec tego wybierasz ogłoszenia czy auto komis w Warszawie, pamiętaj o tym, by uważać na każdym kroku – przezorny zawsze ubezpieczony!