Miejski samochód z BMW Bawaria Motors? Opinia klientów jest jednoznaczna

motoblog-1

Optymalna wielkość, wygoda i komfort użytkowania, płynność jazdy, a do tego niskie spalanie i niewygórowana cena ? to podstawowe cechy, które biorą pod uwagę klienci, szukający samochodu do poruszania się po mieście. Jeśli auto wyposażone jest w jakieś dodatki czy pakiety, najczęściej stanowi to miły dodatek, ale rzadko kiedy jest czynnikiem, który sprawia, że ktoś wybiera właśnie to auto.

Biorąc pod uwagę wymagania klientów jeśli chodzi o wybór samochodu miejskiego, BMW wyszło klientom naprzeciw, tworząc specjalną serię miejskich aut – BMW Citybreak Edition to dopracowane w każdym calu samochody miejskie, o których nie bez przyczyny krążą dobre opnie. Bawaria Motors zadbało, by w serii znalazły się najbardziej optymalne pod względem ruchu miejskiego samochody. Wśród nich pojawiło się 5-drzwiowe BMW serii 1, BMW serii 2 Active Tourer oraz BMW serii 2 Gran Tourer.

5-drzwiowe BMW serii 1, to przede wszystkim auto zwrotne, kompaktowe i nowoczesne. Jego miejski design został przełamany sportowym designem, dzięki czemu samochód zwraca uwagę i wygląda lekko, ale z charakterem. Jego wygląd nie jest jednak wszystkim, co oferuje to autko. Równie ważne, a może nawet ważniejsze, jest to, co znajduje się pod jego maską – czyli wyjątkowo wydajne silniki BMW TwinPower Turbo. Wybór napędów w tym miejskim autku jest dosyć szeroki ? od ekonomicznego BMW 116d EfficientDynamics Edition, aż po sportowe BMW M135i, z cała gamą pośrodku. BMW umożliwia także w serii 1 wybór 8-stopniowej skrzyni biegów Steptronic, która stanowi centralny element systemu BMW Efficient Dynamics – gęste stopniowanie przełożeń sprawia, że rozwój mocy jest optymalny przy różnych prędkościach, dzięki czemu zużycie paliwa jest znacznie mniejsze. Dodatkowo wpływa to też na płynność i dynamikę jazdy. Kierowca może też wybrać jeden z dwóch trybów jazdy ” Sport ” charakteryzujący się spontanicznością lub ” Comfort ” ograniczający liczbę zmian przełożeń do minimum.

BMW serii 2 Active Tourer to rozwiązanie łączące w sobie przede wszystkim kompaktowy wygląd z wyjątkowo przestronnym wnętrzem. Dużym plusem jest też ogromna funkcjonalność tego samochodu – inżynierowie BMW wykonali kawał naprawdę dobrej pracy przy tworzeniu wyposażenia, celując w to, by było ono nie tylko estetyczne, ale też praktyczne. Przykładem mogą być przesuwane i składane fotele, w tym fotel pasażera siedzącego koło kierowcy – dzięki takiemu rozwiązaniu samochodem można przewozić długie przedmioty, sięgające nawet do 2,4 metra. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie mechanizmu pozwalającego na bezdotykowe otwieranie pokrywy bagażnika – mając zajęte ręce kierowca nie musi szukać kluczyka, wystarczy, że poruszy stopą stojąc przed bagażnikiem, a ten samoistnie się otworzy. Oczywiście otworzyć w ten sposób bagażnik może tylko osoba, posiadająca przy sobie kluczyki. BMW serii 2 Active Tourer nie stanowi też jednak gotowej całości, którą klient może nabyć albo i nie. Każdy może sobie pozwolić na dopasowanie tego samochodu do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań, poprzez wybranie odpowiedniego pakietu wyposażenia. Active tourer serii 2 dostępny jest w dwóch wersjach stylistycznych – BMW Luxury oraz BMW Sport. Model Luxury Line to najbardziej elegancka wersja tego modelu – luksusowa stylistyka dodatków sprawia, że wygląd samochodu wiele zyskuje. Do najbardziej znaczących zmian estetycznych widocznych na zewnątrz należy chromowana atrapa chłodnic z grillem oraz wykonane z tego samego materiału obręcze kół. Jeśli chodzi o wnętrze, wrażenie z pewnością robią fotele obite perforowaną skórą Dakota, aplikacje umieszczone w perłowym chromie oraz sportowa, skórzana kierownica. Model Sport Line to design jeszcze bardziej podkreślający sportowy, niemal atletyczny wygląd auta. Składają się na to między innymi specyficzne dla samochodów sportowych wloty powietrza oraz błyszcząca, czarna atrapa chłodnicy oraz również czarne lusterka zewnętrzne. W środku natomiast na uwagę zasługują sportowe fotele z tapicerką „Race” oraz sportowa kierownica z regulatorem prędkości, wyposażona też w funkcję hamowania. Warto też wspomnieć o jednym z najważniejszych aspektów samochodów, czyli o zużyciu paliwa. BMW serii 2 Active Tourer w cyklu miejskim spala około 6,5-6,3 l/100 km. W cyklu pozamiejskim spalanie jest oczywiście mniejsze i wynosi 4,6-4,4 l/100 km. Cykl mieszany jest wyśrodkowany i waha się miedzy 5,3 a 5,1 l/100 km.

motoblog-2

BMW serii 2 Gran Tourer to przede wszystkim wszechstronność i to właśnie ona najbardziej rzuca się w oczy, gdy patrzy się na ten samochód. Połączenie niskiej i sportowej przedniej karoserii z szeroką, błyszczącą atrapą chłodnicy, która jeszcze bardziej podkreśla sportowy charakter auta, z szerokimi drzwiami i wysoką linią dachu, wskazującymi na obszerność wnętrza, sprawiają, że auto to przyciąga wzrok i obiecuje komfort jazdy. Gran Tourer serii 2 posiada siedem miejsc siedzących, które dodatkowo można składać i odchylać, powiększając tym samym bagażnik. Oprócz wyglądu, liczy się jednak również to, co pod maską, a tutaj Gran Tourer ma się czym pochwalić. Przede wszystkim uwagę zwracają 3- i 4-cylindrowe silniki z technologią BMW TwinPower Turbo oraz wartość zużycia paliwa w cyklu mieszanym, która waha się między 5,5 a 5,1 l/100 km.

Samochody miejskie, to najpopularniejsze modele pojazdów użytkowanych w miastach. Jest tak głównie dlatego, że łączą w sobie dobre parametry techniczne z kompaktowym wyglądem i dobrym designem. A w każdym razie powinny łączyć te elementy, bo można zobaczyć na ulicach auta, którym zdecydowanie daleko do poręczności i funkcjonalności. BMW należy do jednej z tych marek, którym z powodzeniem udaje się wprowadzać w życie oczekiwania klientów, stąd też dobre opinie o Bawaria Motors Katowice, Gdańsk, Janki i Warszawa. Te cztery miasta stanowią centrum marki BMW w Polsce i to właśnie tam można nabyć wymarzony model swojego miejskiego samochodu.

Źródło: http://www.bawariamotors.pl