Lakier jak w nowym aucie – czy to możliwe?

Lakier jak w nowym aucie - czy to możliwe?

Nikt chyba nie ma wątpliwości, jaką FURORĘ robi lśniące auto w pełnym słońcu. Wraz z biegiem lat ten efekt coraz trudniej jednak osiągnąć. Co zrobić, by w nadchodzącym sezonie Twój samochód przyciągał spojrzenia pozostałych kierowców?

Używany samochód błyszczy jak nowy?

Na pewno wiele razy widziałeś samochody, które miały już niemały przebieg, a jednak ich karoseria wciąż prezentowała się znakomicie. Lakier lśnił w słońcu jak nowy, opierał się wilgoci, a jego barwa była tak wyrazista, jak gdyby auto dopiero co opuściło salon. Ale czy to oznacza, że niektórzy kierowcy rzeczywiście każdego roku lakierują lub polerują całą karoserię?

Oczywiście, że nie! Chociażby ze względów ekonomicznych, bo przecież mało kogo na to stać. Co więcej, polerowanie mechaniczne to nic innego, jak usunięcie części wierzchniej warstwy lakieru, co przy nieumiejętnym wykonaniu wyrządzi niemałe szkody.

Będąc fanem nowinek technicznych, gadżetów czy tunningu, z pewnością chcesz, aby Twoje cztery kółka przyciągały wzrok i wyróżniały się na drodze. Możesz do tego doprowadzić, nie wydając kilkuset czy kilku tysięcy złotych raz w roku. Nie tylko oszczędzisz swój portfel, ale również dostarczysz swojemu autu nowych fanów!

Lśniący lakier

Podstawą do osiągnięcia zamierzonego efektu jest z pewnością dokładne umycie auta i to powinien być Twój pierwszy krok. To bardzo ważne szczególnie wiosną, kiedy to po kilku zimowych miesiącach lakier może być pokryty grubą warstwą zanieczyszczeń. Pamiętaj, że często znajduje się tam również sól, która wnika w strukturę lakieru i ją niszczy.

Koniecznie musisz dokładnie umyć auto – wypłukanie i pozbycie się zabrudzeń sprawi, że kolejne preparaty będą nakładane bezpośrednio na lakier. Wystrzegaj się woskowania i polerowania mokrego, lub co gorsza brudnego auta. Tak nierozważne działanie nie wzmocni połysku karoserii, a jeszcze może ją poważnie uszkodzić.

Polerowanie

Choć czynność ta jest dosyć czasochłonna, to jednak wielu kierowców wprost ją uwielbia, bo niejako wyraża ona przywiązanie do własnego auta oraz troskę o nie. Rozważny wybór środka do polerowania i właściwe postępowanie podczas jego użytkowania to najważniejsze elementy prowadzące do głębokiego odświeżenia lakieru.

Jeżeli chcesz uzyskać znakomity efekt przy minimalnych nakładach finansowych, wybierz pastę K2 Turbo. Produkt jest niebywale tani, zwykle jego cena oscyluje w okolicy 10 zł. Cieszy się ona zaufaniem fanów motoryzacji w 30 krajach na całym świecie. Iście lustrzany połysk uzyskasz nakładając pastę na karoserię miękką szmatką lub gąbką. Zanim zaczniesz właściwe polerowanie, odczekaj 30 sekund, aby pasta delikatnie przyschła na lakierze. Już tylko odrobina pracy dzieli Cię od tego, by połysk lakieru wzbudził podziw znajomych i sąsiadów.

Musisz wiedzieć, że Turbo sprawdza się nie tylko przy usuwaniu uporczywych zabrudzeń, jak chociażby ślady po owadach czy plamy oleju, lecz również asfaltu czy zwietrzałego lakieru.

Wyjątkowy efekt odnowienia uzyskasz także stosując K2 Spectrum. To unikalny w swojej klasie syntetyczny wosk w postaci płynu, który łatwo i szybko odświeża powierzchnię i zapewnia długotrwały efekt. Sprawdza się przy wszystkich typach lakieru, jak i przy wielu innych elementach samochodu, np. reflektorach, częściach gumowych, skórzanych i chromowanych czy oponach.

Produkt cechuje się prostym sposobem użycia. Najlepiej używać go po każdym myciu, by wzmocnić efekt lustrzanego połysku. Wystarczy spryskać powierzchnię lakieru, a następnie przetrzeć ją załączonym do K2 Spectrum mikrowłóknem. Już po kilku chwilach auto będzie lśniło niczym nowa bryka z salonu. Nie czekaj i sam przywróć blask swojej karoserii!