Kalkulator leasingu – sprawdź, ile zapłacisz za auto

Leasing samochodu to forma finansowania, z której korzysta wielu przedsiębiorców. Tym, co ich przyciąga, są nie tylko korzyści podatkowe i elastyczność warunków spłaty, ale i atrakcyjna rata. Jeżeli i Ty przymierzasz się do leasingu, kalkulator internetowy pomoże Ci oszacować wysokość kosztów.

Aż 45% umów zawartych w 2017 roku z firmami leasingowymi dotyczyło leasingów samochodowych – tak wynika z danych przedstawionych przez Związek Leasingu Polskiego (ZLP). Dla przedsiębiorców jest to korzystna forma finansowania, dzięki której można szybko i wygodnie zbudować flotę pojazdów. Dodatkowym atutem jest możliwość dopasowania wysokości raty do możliwości finansowych.

Ile kosztuje leasing? Kalkulator pomoże oszacować koszty

Każdy leasing wiąże się z koniecznością uiszczenia jednorazowej opłaty wstępnej (tzw. czynszu inicjalnego) oraz opłacania miesięcznych rat leasingowych. Jako że są to koszty stałe, łatwo przewidzieć miesięczne wydatki z tytułu użytkowania pojazdu.

Jeżeli interesuje Cię ta forma finansowania i chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje leasing, kalkulator internetowy pomoże oszacować wysokość raty. Wystarczy podać konkretne wartości, aby poznać orientacyjną kwotę miesięcznego zobowiązania wynikającego z umowy leasingowej.

Przykład 1. Chcesz kupić Toyotę Auris w cenie 55 900 zł. Wybierasz 3-letni okres finansowania z możliwością wymiany pojazdu na nowy. Opłata wstępna wynosi 30% wartości pojazdu, czyli 16 770 zł. Miesięczna rata w Leasingu SMARTPLAN na nowe pojazdy (Toyota Leasing) może wynieść już od 369 zł netto.

Przykład 2. Zamierzasz leasingiem sfinansować zakup Toyoty Yaris. Wybierasz model w cenie 34 878 zł i wpłacasz 10 463 zł – jako opłatę wstępną (30% wartości pojazdu). Miesięczna rata wynosi od 315 zł netto w 3-letnim Leasingu SMARTPLAN na nowe auta (Toyota Leasing).

Przykład 3. Interesuje Cię sfinansowanie zakupu Toyoty C-HR, której wartość wynosi 66 585 zł. Opłatę wstępną ustalasz na poziomie 10%, zaś okres trwania umowy na 3 lata. W Leasingu SMARTPLAN na nowe samochody (Toyota Leasing), wpłacasz 6 659 zł w ramach czynszu inicjalnego. Miesięczna rata kształtuje się na poziomie od 847 zł netto.

Powyższe kalkulacje bazują na standardowych parametrach, Ty możesz je dopasować u Dealera do indywidualnych potrzeb, np. wydłużyć czas trwania umowy do 4 lat.

Leasing samochodowy – czy to się opłaca?

Leasing samochodowy jest korzystną formą finansowania. Wśród najważniejszych zalet wymienić można m.in. optymalizację podatkową, przewidywalność miesięcznych kosztów, elastyczność warunków spłaty i zachowanie płynności finansowej. Ponadto, wybierając wspomniany Leasing SMARTPLAN na nowe pojazdy, przedsiębiorca może zaoszczędzić do 50% – tyle wynosi różnica między standardowym leasingiem a ofertą SMARTPLAN.