Junak NK 650

junak-nk650

To motocykl wyjątkowy, o typowo sportowym charakterze, adresowany do motocyklistów preferujących zdecydowany i agresywny styl jazdy.

Maszyna wykonana solidnie, z zachowaniem idealnych proporcji i gabarytów. Klasyczny sportowy design, ewidentnie inspirowany włoskim sznytem, łączy w sobie praktyczność i nieokiełznaną estetykę rasowego cafe racera. Właściwie to w każdy element konstrukcji tego motocykla wpisane zostały dynamika i wręcz zwierzęca potrzeba rywalizacji.
NK 650 to czysta walka wyjątkowo elegancko zaklęta w metal.
Pomimo typowo sportowego przeznaczenia motocykl oferuje bardzo wysoki komfort jazdy i pokonanie nawet sporego dystansu nie powinno stanowić najmniejszego problemu.
Starannie wyprofilowane siedzisko gwarantuje pewną i naturalną pozycję. Również więcej miejsca przewidziano dla pasażera.

e3ad4f63862d25aa22ab2d456e67dd48_big

 

Silnik umieszczono stosunkowo wysoko, delikatnie pochylając cylinder w kierunku przodu motocykla. Taka lokalizacja środka ciężkości nie tylko nie osłabia stabilności pojazdu, ale ewidentnie poprawia sterowność i zwrotność modelu. Zgodnie z założeniem motocykl doskonale współpracuje z kierowcą. Prowadzi się pewnie, bardzo precyzyjnie składa w zakręty i bezproblemowo wychodzi z łuków, nawet przy ostrzejszym odkręceniu manetki.

5557a58eb9854fc107173b46a62057a4_big

W pracowniach projektowych położono również duży nacisk na bezpieczeństwo. Przy pojemności 650ccm przednie koło obsługuje podwójny, zespolony układ hamulców tarczowych. Tak naprawdę to cała optyka przedniego koła została zdominowana przez dwie potężne, wentylowane tarcze współpracujące z dwutłoczkowymi zaciskami. Tylne koło zabezpiecza mocne rozwiązanie jednotarczowe. Istotną zaleta tego motocykla jest wyjątkowo dobre zestrojenie zawieszenia.

8771effe9d115118ee6f7a31354f5064_big

Uzyskano tu fantastyczny kompromis pomiędzy komfortową sprężystością a precyzyjnym wybieraniem nierówności, niezbędnym przy dynamicznej jeździe, do jakiej NK 650 został przecież stworzony. Warto zwrócić uwagę, że przy wyjątkowo atrakcyjnym designie, imponujących parametrach i świetnych osiągach, Junak NK 650 pozostaje jednym z najtańszych motocykli w swojej klasie.