Jak znaleźć dobry serwis samochodowy?

W środowisku właścicieli samochodów krąży wiele wyobrażeń na temat tego jaki powinien być warsztat, w którym można bez obaw zostawić samochód do naprawy. Tak naprawdę ilu ludzi- tyle opinii, w niniejszym tekście postaramy się zebrać najważniejsze cechy warsztatu któremu warto powierzyć swój samochód.

1. Czystość w warsztacie

To oczywiście cecha podstawowa i nie sposób kłócić się ze stwierdzeniem że estetyczny i uporządkowany warsztat budzi zaufanie do jego pracowników. Jeśli warsztat lub jego elementy są brudne, w tym ubrania pracowników do najświeższych nie należą to z pewnością prędzej czy później wnętrze samochodu zostanie zabrudzone.

Jednak nie warto popadać w przesadę, to znaczy że nie ma sensu wymagać od mechanika pracującego w niedużym warsztacie eleganckich wykończeń. Najlepsza inwestycja to wciąż wiedza i narzędzia.

Nie zniechęcajmy się także widokiem półek z duża ilością różnych części. Po pierwsze trzeba je gdzieś trzymać, po drugie te pozornie bezużyteczne części mogą posłużyć do naprawy naszego auta.

2. Opinie o warsztacie

Obecnie najlepszym sposobem aby dowiedzieć się co inni sądzą o danym miejscu, jest sprawdzenie opinii w internecie. Nie inaczej wygląda sprawa jeśli chodzi o serwis Volvo. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie kilku branżowych for internetowych i zapoznanie się z doświadczeniami innych użytkowników dotyczących danego warsztatu.

Jeśli dane miejsce posiada dużo pozytywnych opinii, to nie trzeba się przejmować jeśli pojawi się kilka negatywnych. Jak wszyscy dobrze wiemy, każdemu dogodzić się na da i zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Jednak duża ilość przychylnych recenzji pozwala domniemywać że mamy do czynienia z profesjonalistami.

3. Podejście do naprawy

Do obowiązków warsztatu należy zapewnienie samochodu zastępczego i określenie terminu naprawy. Fachowcy którzy ciągnie mają poślizgi i przetrzymują samochód nie są godni uwagi. Tutaj podobnie jak z kwestią czystości nie warto przesadzać. Jeśli zdarzy się że serwis Volvo przedłuży czas naprawy samochodu, powinniśmy podejść do tego ze zrozumieniem. Zwłaszcza że może mieć to związek nie tyle z lenistwem mechanika co z koniecznością rozszerzenia zakresu naprawy.

Fachowcy którzy po naprawie szczegółowo wyjaśniają dlaczego ta a nie inna część wymagała wymiany lub naprawy są warci uznania i szacunku.

Podsumowanie

Wybór warsztatu nie należy do trudnych. Wystarczy że najpierw wybierzemy warsztat mający odpowiednią ilość pozytywnych recenzji. Potem pracowników serwisu trzeba obdarzyć pewną dozą zaufania i obserwować efekty ich pracy. Pamiętajmy o tym że stałego klienta zawsze traktuje się lepiej niż przypadkowego, dlatego nie warto często zmieniać firmy naprawiającej samochód.