Jak kupić auto terenowe?

8424750757_31641e6a46_z

Auta terenowe to obecnie jedne z najczęściej wybieranych aut. Na to rozwiązanie decydują się nie tylko wielbiciele szeroko pojętego off-roadu, ale również osoby, które szukają dobrego, rodzinnego auta. W końcu auto terenowe to przede wszystkim doskonałe parametry, więcej możliwości i samochód, który można z łatwością dopasować do swoich potrzeb. Jak? Zobaczmy.

Kto wybiera auto terenowe?

Okazuje się, że grono entuzjastów tego typu rozwiązań jest naprawdę szerokie. Wybierają je osoby, którym zależy na wygodnym aucie za rozsądną cenę, miłośnicy jazdy po bezdrożach, którzy co jakiś czas biorą udział w różnego typu rajdach, a także służby mundurowe. ” Dla służb ratunkowych i mundurowych, które pracują w wymagającym terenie takie auto to podstawa wykonywania obowiązków. Dzięki niemu można szybko dojechać na miejsce zdarzenia i na nie zareagować. Jest jeszcze jedna grupa – firmy, które swoją działalność prowadzą poza utwardzonymi drogami (np. budowlane). ” mówi specjalista z serwisu overlimit.com.

Tak naprawdę widać, że popularność aut terenowych przekłada się na specjalne potrzeby każdej z tych grup. A dodać trzeba, że współczesne rozwiązania pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie aut terenowych do nich.

Jak  podnieść auto terenowe?

To pytanie zadawało sobie na pewno wielu właścicieli terenówek. Zwiększenie prześwitu daje więcej możliwości. ” Zajmujemy się głównie znanym i lubianym autem Dacią Duster. Przygotowaliśmy 3 pakiety modyfikacji i w każdym z nich znalazło się zwiększenie prześwitu o 60 mm. ” dodaje doradca klienta z overlimit.com. Ale zwiększenie prześwitu to tak naprawdę niejedyna modyfikacja, jaką wprowadza się do aut terenowych. Poza nim w autach montuje się najwyższej klasy opony terenowe, wszelkiego rodzaju osłony silnika, zbiornika paliwa oraz tylnego mostu napędowego, montuje się wyciągarki o dużej mocy czy też wyprowadza dolot powietrza do silnika. Dzięki temu każde auto terenowe może więcej, sprawdzi się w naprawdę trudnych warunkach ? niezależnie od tego czy poruszanie się po bezdrożach jest pasją czy koniecznością.