Czyszczenie klimatyzacji – jak często i dlaczego powinno się to robić?

fast1

Zakupując nowy samochód z salonu daje taką pewność, że każdy jeden podzespół działa idealnie. Nie trzeba martwić się usterkami, wymianą oleju, dolaniem płynu do chłodnicy czy czyszczeniu klimatyzacji. Jednakże biorąc auto z rynku wtórnego trzeba liczyć się z faktem, że skoro ktoś sprzedawał wóz to nie inwestował w ostatnich miesiącach zbyt dużych pieniędzy, a tym samym może się okazać, że trzeba będzie go serwisować, ale i nabić na nowo klimatyzację. Chcesz zobaczyć jak często powinno się to praktykować oraz.. dlaczego?

Ludzki organizm jest bardzo kruchy i podatny na różnego typu choroby. Najbardziej jednak są narażone osoby starsze oraz dzieci, dlatego jeżdżąc z nimi samochodem trzeba zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo. Nie tylko ściągając nogę z gazu, ale i na bieżąco serwisować samochód. Dlatego klimatyzacja samochodowa Ursus to pierwszy krok, o którym trzeba pomyśleć.

Biorąc samochód używany, nie mamy pewności kiedy poprzedni właściciel był na czyszczeniu filtrów, wymianie olejów i tak dalej. Dlatego sami bierzemy sprawy w swoje ręce i tuż po zakupie jedziemy do mechanika. Ale co z klimatyzacją? Nie można i o niej zapominać, a przecież nabijanie klimatyzacji to nie tylko szybki proces, ale i tani. Chcesz wiedzieć dlaczego należy przestrzegać tej zasady i najlepiej raz w roku robić taki gruntowny przegląd klimy w aucie? Zapytaliśmy osobę pracującą w sanepidzie.

?W klimatyzacji przez okrągły rok zbierają się różne mikroelementy, bakterie, kurz, pyłki, a niekiedy owady czy szczątki potrąconych zwierząt. Jest to normalny proces, ale wielu kierowców niestety ignoruje fakt, że nabijanie klimatyzacji powinno się dokonywać regularnie. Jeżeli tak nie będziemy robić, za każdym razem kiedy włączymy nawiew, w naszą stronę będą lecieć wszystkie nieczystości i bakterie. Będziemy to wdychać, a następnie w środku lata chorować na ciężkie choroby płuc. O ile osoby dorosłe szybko wrócą do zdrowia po antybiotykach, to dzieci czy starsze osoby trzeba będzie hospitalizować..?

Jak widać, nie ma z tym żartów! Klimatyzacja samochodowa Włochy to siedlisko różnych bakterii i zarazków, dlatego gdy tylko zaczyna się robić ciepło, powinno się gruntownie przeczyścić układ, aby nie dopuszczać do późniejszych chorób. Uważa się, ze najlepiej udać się do mechanika na nabijanie klimatyzacji już w miesiącach, w których temperatura dobija do 20 stopni Celsjusza. W takich warunkach grzyby i zarazki łatwo się rozmnażają i mutują ? jak zimą są wymrożone, tak wiosną czy latem przeżywają najlepszy dla nich okres. Dlatego przypomnij sobie kiedy ostatni raz robiłeś przegląd całego auta w tym i klimatyzacji. Nawet jeżeli nie używasz jej zbyt często, ten obowiązek również i Ciebie dotyczy, bo zarazki nie wydostają się tylko wtedy, gdy to urządzenie działa. To ile jest warte dla Ciebie zdrowie Twoje oraz Twojej rodziny? Nie ryzykuj, bo to nie ma żadnego sensu.