Czym jest ubezpieczenie Assistance?

141407065772300500

Wyobraźmy sobie następującą sytuację: jesteśmy na wakacjach, samochodowa wycieczka po Europie trwa w najlepsze, gdy auto nagle odmawia posłuszeństwa. Pojawia się zasadnicze pytanie: co zrobić z samochodem? Jak wrócić? Gdzie przenocować?

Sytuacja hipotetyczna numer dwa: jesteśmy poza domem, gdy telefon od sąsiada informuje nas o tym, że w mieszkaniu nastąpiła awaria kanalizacji lub rur wodociągowych. Jak załatwić usunięcie szkody? Gdzie szukać pomocy w załatwieniu formalności? Gdzie znaleźć najlepszych serwisantów?

To tylko dwie z niezliczonych możliwych sytuacji, kiedy wyjściem z sytuacji może się okazać skorzystanie z pomocy ubezpieczyciela, w ramach ubezpieczenia Assistance.

Słowo „assistance” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pomoc, wsparcie” i dokładnie taką rolę pełni ubezpieczenie Assistance. Jest ono dobrowolne, najczęściej występuje w formie dodatku do właściwego ubezpieczenia, którym obejmuje się samochód, dom, mieszkanie czy podróż. Zawarcie umowy gwarantuje udzielenie pomocy w określonych przypadkach. Najczęściej usługa dotyczy zorganizowania transportu po wypadku, transportu medycznego, samochodu zastępczego, noclegu, pomocy serwisowej, załatwienia różnych formalności, wynajęcia tłumacza lub przekazaniu pomocnych informacji.

Jakie wyróżniamy rodzaje ubezpieczeń Assistance?

Najczęściej wybieranym wariantem Assistance, jest ubezpieczenie komunikacyjne. Zwykle stanowi dodatek do obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego dla posiadaczy samochodów. W Liberty Ubezpieczenia cena podstawowego ubezpieczenia OC obejmuje pakiet usług Mini Assistance, dzięki temu po wypadku, kolizji bądź innym zdarzeniu losowym można liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Polega ona na udzieleniu rzeczowej informacji telefonicznej na temat postępowania w danej sytuacji, porad dotyczących wypełnienia dokumentów wymaganych przy zgłoszeniu szkody, podaniu najważniejszych adresów i telefonów, zorganizowaniu holowania uszkodzonego auta. Dla bardziej wymagających klientów Liberty Direct przygotowało Assistance Premium. Ubezpieczenie zapewnia pomoc medyczną, serwisową, transportową oraz informacyjną na terenie Polski i Europy. Zakres usług jest w rozszerzony m.in. o wsparcie w wypadku uszkodzenia samochodu na skutek zatankowania nieodpowiedniego paliwa, zgubienia kluczyków, konieczności zorganizowania opieki nad dziećmi, noclegu czy auta zastępczego.

Drugim, najczęściej wybieranym ubezpieczeniem, jest Assistance domowe. Liberty Direct oferuje pakiet ubezpieczeniowy dla domu i mieszkania wraz z usługami Assistance, takimi jak zapewnienie pomocy fachowców i pokrycie kosztów interwencji ślusarza, hydraulika, dekarza, elektryka, specjalistów od sprzętu RTV i AGD, zorganizowanie i opłacenie pobytu w hotelu gdyby wystąpiła taka konieczność, zapewnienie transportu osób i mienia po szkodzie.

Niezależnie od typu ubezpieczenia, Assistance daje poczucie komfortu w obliczu faktu, że w sytuacji kryzysowej nie zostaniemy sami. Pewność uzyskania wsparcia i pomocy ze strony ubezpieczyciela na wypadek wystąpienia losowego zdarzenia, jest nie do przecenienia, dlatego warto się ubezpieczać i korzystać z możliwości jakie daje Assistance. Szczegółowy opis oferty wraz z wyceną znajduje się na stronie internetowej Liberty Direct.