Czy warto kupić samochód z auto komisu ?

Niemal w każdym mieście można znaleźć miejsce, gdzie można kupić sprawdzone i pewne samochody używane. Polacy wcale nie wstydzą się tam kupować, bo wiedzą, że kupowanie nowych aut jest po prostu nieopłacalne. A kto jak kto, ale Polak wie jak oszczędzać.

Nowy samochód po dwóch, trzech latach użytkowania traci ponad kilkadziesiąt procent swojej wartości. W tym miejscu należy zaznaczyć, że takie auto nie musi ulec wypadkowi lub być wadliwe. Po prostu na cenę wpływa rok produkcji oraz przebieg samochodu. Samochody pewne używane można kupić za połowę ceny nowych aut, a zaoszczędzone pieniądze zainwestować w ubezpieczenie i opłaty, których jest niemało. Komis samochodowy oferuje różnorakie modele o szerokim wachlarzu cenowym. Większość aut pochodzi od pierwszego właściciela, ale zdarzają się także egzemplarze z bogatszą historią. W niektórych komisach znajdują się także sprawdzone nowe samochody, które zostały legalnie zakupione w innych państwach. Dzięki temu można uniknąć problemów natury prawnej oraz płacenia kart, bądź konfiskaty auta.

Obecnie coraz więcej komisów wchodzi do sieci po przez prowadzenie profesjonalnych stron internetowych. Dzięki temu o dowolnej porze dnia i nocy można szukać wymarzonego auta o preferowanych parametrach bez konieczności brania urlopu w pracy lub umawiania się na godziny w placówce. Dobrą stroną szukania auta używanego w sieci jest także możliwość porównywania cen. Przykładowo w komisie oddalonym sto kilometrów od miasta auto może kosztować nawet dwa, trzy tysiące złotych mniej niż porównywalny samochód tej samej marki w rodzimym mieście klienta.

Zazwyczaj w komisach znajdują się nowe auta znanych sieci dealerskich oraz samochody używane wstawione przez ich właścicieli. Wystawione modele są sprawdzone oraz posiadają historię serwisową, co pozwala na uniknięcie kupna egzemplarzu wadliwego. Zaletą korzystania z komisu jest również możliwość konsultacji każdego zakupu, co sprawdza się szczególnie u osób pozbawionych doświadczenia w tej dziedzinie.