Czy tak łatwo jest zostać taksówkarzem?

Wiele młodych osób marzy o tym, by jeździć na taryfie. Uważają to zajęcie za proste, łatwe, dające duże zarobki, ale i możliwość samodzielnego ustalania czasu pracy. Jednak, czy taksówkarzem może zostać.. każdy? Czy może ten zawód ma pewne ograniczenia? Sprawdź to w poniższym artykule!

Czy wystarczy tylko licencja taxi Warszawa, aby jeździć na taryfie? Ano wystarczy, jednak by ją otrzymać, dzierżyć w dłoni, należy przejść znacznie dłuższą drogę niż myślisz. Przede wszystkim, pierwsze ograniczenia względem idealnego kandydata pojawiają się już przy wyciąganiu dowodu osobistego. Zapytaliśmy o to osobę, która organizuje kurs taxi Warszawa.

?Nie każdy może zostać kierowcą taksówki. Obecne przepisy mówią o tym, że należy spełnić jeden, zasadniczy warunek ? mieć ukończone 21 lat. Pełnoletni absolwent liceum nie ma szans nawet na przystąpienie do egzaminu na licencję taxi Warszawa. Trzeba odczekać trochę czasu, nabrać doświadczenia jako kierowca i co ważne, nauczyć się odpowiedzialności. Chociaż czasami to za mało czasu, ale przecież nie będziemy ograniczać tego zawodu dla osób, które ukończyły 50-tkę? ? komentuje osoba, która uczy młodych kierowców do wykonywania tego zawodu.

Jednak warunek ukończenia odpowiedniego wieku nie jest wcale taki straszny. Zawsze osoba, która jeszcze nie ma tych 21 wiosen na karku, może odrobinę poczekać i dopiero wtedy startować od kursu taxi Warszawa. Jednak to nie koniec pewnych ograniczeń. Jakby nie patrzeć, taksówkarz to zawód z dużą odpowiedzialnością. Przewożenie osób w ruchu ulicznym niesie za sobą wiele zagrożeń, wypadki, stłuczki. Dlatego kandydat musi być w pełni sił motorycznych, aby móc spokojnie jeździć bez cienia wątpliwości. Tym samym przy dopełnianiu niezbędnej dokumentacji, należy przedstawić wyniki badań psychoruchowych oraz tych, które wykonuje lekarz medycyny pracy. Co prawda, lekarz medycyny pracy daje zaświadczenie dla różnych osób, wystarczy że podpisują oni umowę o pracę.

Kolejnym dokumentem jest też zaświadczenie z właściwego sądu dla miejsca zamieszkania. Idealny kandydat nie może być karany jakimkolwiek wyrokiem! W ten sposób pasażerowie mają pewność, że podróżują z właściwą osobą, a nie przypadkowym skazańcem, który może być niebezpieczny. No i najważniejsze ? i chyba logiczne. Kierowca taksówki musi bezwzględnie, posługiwać się ważnym prawem jazdy! Poza tymi dokumentami, należy odbyć kurs taxi Warszawa. Naszym zdaniem jest to najprzyjemniejszy element ubiegania się o licencję taksówkarską. Całość trwa zaledwie 20 godzin lekcyjnych i jest podzielona na dwa dni. Podczas nauki, kandydaci pozyskują wiedzę związaną z topologią miasta, obsługą urządzeń, którymi będą się posługiwać w taryfie. A dodatkowo ? nauczą się odpowiedzi na pytania, które pojawią się podczas egzaminu na licencję.

Sam egzamin na licencję taxi Warszawa uważamy za najprostszy element ubiegania się o wykonywanie zawodu. Taki dokument jest wręczany odpowiedniemu kandydatowi na odpowiednie miasto. Krążą plotki, że cały proces można wykonać w zaledwie 10 dni! Podejmiesz wyzwanie i udowodnisz, że jest to możliwe?