Co powinieneś wiedzieć o marce Porsche?

porsche

Przedsiębiorstwo Porsche kojarzy się przede wszystkim z pięknymi, super szybkimi samochodami. Historia firmy jest naprawdę niezwykła, a pewnie niewiele osób (poza sympatykami marki) wie, że oprócz samochodów oferuje też akcesoria Porsche, które są związane z codziennym życiem i użytkowaniem. Można je nabyć m.in. w oficjalnym sklepie online Porsche.

Kilka faktów
Założycielem przedsiębiorstwa Porsche jest Niemiec – Ferdinand Porsche. Istnieje ono na rynku od 1931 roku i produkuje zarówno samochody sportowe, jak i osobowe. Charakteryzują się one dużym luksusem i skierowane są do osób o wysokim statusie majątkowym. Pierwszym seryjnym samochodem, jaki został przedstawiony światu, było Porsche 356. Obecnie firma posiada siedem fabryk, z czego pięć jest zlokalizowana w Niemczech. Wniosła ona wiele rozwiązań technicznych do motoryzacji i nie bez przyczyny należy do najbardziej prestiżowych na świecie. To dzięki niej w autach zaczęto montować systemy ABS (brak blokady kół podczas gwałtownego hamowania) oraz zastosowano turbodoładowanie w samochodach, dzięki czemu osiągały one imponujące wyniki. Co roku z linii produkcyjnych Porsche zjeżdża ponad dwieście tysięcy różnych modeli, z czego największą popularnością cieszy się Cayenne oraz Macan.

Czemu firma Porsche odniosła tak spektakularny sukces?
Przedsiębiorstwo Porsche zawdzięcza swój sukces między innymi swojemu założycielowi, który był wielkim pasjonatom motoryzacji, a także wizjonerem. Już w bardzo młodym wieku przejawiał zainteresowanie samochodami i ponadprzeciętne myślenie. Zanim założył firmę Porsche to w wieku 23 lat stworzył już swoje pierwsze auto. Następne projekty cieszyły się uznaniem całego świata motoryzacyjnego. To on oprócz geniuszu i wiedzy konstruktorskiej opracował standardy postępowania w przedsiębiorstwie. Traktował wszystkim pracowników jak rodzinę, bardzo ciężko było się u niego zatrudnić. Wiele osób przepracowało w fabryce Porsche całe swoje życie. Wpoił spadkobiercom i pracownikom, że na sukces pracuje się wspólnie. Obecnie jego imperium zatrudnia ponad 22 tysiące osób.

Akcesoria Porsche
W 1972 roku przedsiębiorstwo Porsche postanowiło oprócz samochodów sprzedawać akcesoria codziennego użytku. Miały się one charakteryzować wysoką jakością oraz nowoczesnym designem. Początkowo były skierowane do pasjonatów oraz do miłośników marki. Jednak bardzo szybko okazało się, że parasolki, naczynia, meble czy sprzęty kuchenne spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli klasy średniej. Były one bardziej dostępne dla zwykłego człowieka niż samochody, więc i nabywców było więcej. Ich design miał się kojarzyć z prestiżem a duch szybkiego i ekstrawaganckiego samochodu miał być dzięki nim obecny także w domu. Obecnie można je zakupić w salonach oraz sklepie online Porsche.
Porsche to jedna z marek, o której marzą nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Nic dziwnego – przedsiębiorstwo wkłada dużo pracy w jakość swoich produktów. Miłośnicy marki na pewno są zadowoleni z jej lifestylowego wizerunku, który umożliwia im posiadanie namiastki tego luksusu we własnym domu.