BMW Vision Motorrad Next 100 – elektryczny motocykl

p90238704-highres-0

BMW obchodzi w tym roku 100. urodziny. Z tej okazji zaprezentował samochód przyszłości, a także BMW Vision Motorrad Next 100 elektryczny motocykl przyszłości.

Co ciekawe nie trzeba zakładać kasku i ochraniaczy bo wyposażono go w technologie, które uniemożliwią wywrotkę. Motocyklista korzysta wyłącznie ze specjalnych okularów, które dostarczają niezbędnych informacji w zasięgu polu widzenia.

Maszynę zbudowano na specjalnej ramie ?Flexframe?, która będzie się zginać w odpowiedni sposób podczas pokonywania zakrętu. W zależności od potrzeb motocykl będzie się również poziomował. Kierownica nie jest połączona w sposób mechaniczny z przednim kołem. Prowadzenie maszyny wspomoże system automatycznego balansowania, zmieniający środek ciężkości. Elektronika zadba o to, żeby maszyna znajdowała się cały czas w pionie. Nawet podczas parkowania.

Dodatkowo BMW zaprojektowało specjalną odzież dla motocyklisty, która będzie się dostosowywać do warunków pogodowych. Dzięki temu kierowca nigdy nie będzie narzekał na zimno lub ciepło.

Zapowiada się interesująco…