Auto terenowe – jak je ochronić przed uszkodzeniem?

marzec-1

Właściciele aut terenowych są świadomi ich mocy oraz możliwości. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że auto terenowe może więcej i szybciej. Niewielu jednak wie, że nawet najlepsze auto terenowe można zmodyfikować tak, by ochronić je przed uszkodzeniami, poprawić jego funkcjonalność i możliwości terenowe. Jak się to robi? Właśnie to sprawdziliśmy!

Modyfikacje aut terenowych

Każdy właściciel cacka, jakim niewątpliwie jest auto terenowe wie, że powinno ono być dopasowane ściśle do naszych potrzeb. Auta terenowe w związku z tym modyfikuje się tak, by odpowiadały wymaganiom właścicieli. – Zgłaszają się do nas nie tylko prywatni właściciele, ale również służby mundurowe i firmy, które muszą pracować w terenie. Dokładnie wsłuchujemy się w ich potrzeby i dobieramy tak pakiety modyfikacji, by pomóc im pełnić codzienne obowiązki lub sprostać wymaganiom prywatnych właścicieli.- mówi doradca klienta z overlimit.com.

Co można zmienić?

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek zmian, musimy się upewnić, że są one zgodne z polskim i unijnym prawem. Pewność 100% daje nam zwrócenie się z tego typu rozwiązaniami do specjalistów, którzy dokładnie wiedzą, co mogą zmienić, w jaki sposób to zrobić i mają za sobą setki tego typu realizacji. A zmienić można sporo. – Najprostsze pakiety opierają się na zwiększeniu prześwitu, zamontowaniu profesjonalnych opon terenowych i rozwiązaniach poprawiających geometrię. Pakiety „zaawansowane” to już znacznie więcej rozwiązań – szereg osłon, profesjonalna wyciągarka czy wyprowadzony dolot powietrza do silnika. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jakie funkcje ma spełniać auto i jakie życzenia ma jego właściciel. My jesteśmy elastyczni i oferowane rozwiązania na pewno dopasujemy do tych preferencji.

Podstawową zmianą, by uchronić auto przed uszkodzeniami jest zamontowanie osłon, które nie tylko poprawią osiągi, ale również sprawią, że silnik czy ogólnie rzecz ujmując podwozie będą zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi, o które na bezdrożach nietrudno.