Alkomaty Alkohit Start w nowym opakowaniu już dostępne w sprzedaży

alko

Alkomaty Alkohit Start w nowym opakowaniu już dostępne w sprzedaży. Jako jedyne w Polsce posiadają renomowany certyfikat NF dla stężenia 0,2 promila.

Alkohit Start jest prostym w obsłudze i niedrogim testerem, który  w precyzyjny sposób określa czy dopuszczalna norma alkoholu we krwi została przekroczona. Jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne. Zakres temperatur w jakich może być przechowywany wynosi od -10 do +40. W sprzedaży są dostępne dwa rodzaje alkomatów: 0,2 promila i 0,5 promila.

Na polskim rynku jako jedyny alkomat jednorazowy posiada rygorystyczny francuski certyfikat potwierdzający spełnienie normy NF dla stężenia 0,2 promila. Jest również jedynym alkomatem posiadającym atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH) na ustnik balonika, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas używania. Renomę alkomatów potwierdza również ilość posiadanych rygorystycznych, międzynarodowych certyfikatów wydanych m.in. przez rządową Agencję Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (FDA) oraz niemiecki Urząd Dozoru Technicznego (TÜV).

„Alkohit jest międzynarodową marką, która od lat jest wiodąca w sprzedaży alkomatów w Unii Europejskiej. Urządzenie jest bardzo popularne m.in. w Niemczech, Austrii, Belgii, Portugalii, oraz innych krajach. Stosowany przez policję, służby porządkowe, instytucje społeczne, jak i indywidualnych konsumentów. Jednak na polskim rynku marka od lat jest bardziej znana z precyzyjnych urządzeń elektrochemicznych niż testerów jednorazowych.” – opowiada Janusz Turzański, prezes zarządu DKD.

„Zdecydowaliśmy się odświeżyć opakowanie naszych alkomatów ponieważ chcieliśmy konsumentom lepiej zaprezentować  produkt. Nasze alkomaty posiadają liczne certyfikaty, w odróżnieniu od produktów konkurencyjnych, które jedynie powołują się na zgodność  z danymi normami. Mogę z przekonaniem powiedzieć, że Alkohit Start jest obecnie najlepszym dostępnym alkomatem jednorazowym na polskim rynku. Posiadając prestiżowe i międzynarodowe certyfikaty, jest produktem wyjątkowym, o czym chcemy poinformować polskiego konsumenta.”- dodaje Janusz Turzański.

Producentem oraz dystrybutorem alkomatów jest DKD Sp. z o o, która funkcjonuje na rynku od 1992 roku. Firma w swojej ofercie posiada alkomaty jednorazowe Alkohit Start, jak również alkomaty elektrochemiczne Alkohit. Jest jedyną firmą w Polsce specjalizującą się w alkomatach, która co roku nagradzana jest Złotym Certyfikatem Rzetelności oraz otrzymała Diamentowe wyróżnienie. DKD posiada własne laboratorium badawcze, a jej produkty nagrodzone zostały Złotym Godłem Najwyższej Jakości QI oraz Perłą Jakości.

Siedziba DKD Sp. z o o. znajduje się w Zielonej Górze. Dystrybucja prowadzona jest  również poprzez sklep internetowy dostępny na stronie Alkohit Start http://www.alkohit.pl/j/pl/. Alkomaty można także nabyć w stacjonarnych sklepach na terenie całej Polski.

Dodatkowe informacje nt. użytkowania alkomatów:

Alkomat składa się z dwóch części: balonika i testera, które są niezbędne do przeprowadzenia dokładnego pomiaru. Balonik służy do zgromadzenia ściśle określonej ilości wydychanego powietrza. Natomiast tester, przed użyciem musi zostać aktywowany poprzez ściśnięcie końcówek do momentu, aż poczuje się opór. Po czym tester umieszcza się w ustniku nadmuchanego balonika. Powietrze wypuszczane z balonika wchodzi w kontakt z reagentem znajdującym się wewnątrz testera. Reagent zmieni kolor na zielony, gdy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. Objętość balonika i ilość reagentu są określone zgodnie z poziomem alkoholu, dla którego alkomat jest skalibrowany. Pomiar trwa do 2 minut.

Alkomat Alkohit Start po przeprowadzonym teście może być wyrzucany do kosza ze zwykłymi odpadami. Reagent używany w alkomacie nie stanowi odpadów niebezpiecznych dla środowiska w rozumieniu Dyrektyw Unii Europejskiej, a zwłaszcza Dyrektywy 1999/45/EC. Nad produkcją alkomatu czuwa wdrożony System Zarządzania Środowiskiem ISO 14001:2004.